Apple iOS Haberleri

iPhone 4S’de WhatsApp çalışmıyor!

Bildiğiniz üzere WhatsApp dünyanın en iyi mesajlaşma uygulamasıdır. Bu başarının altında kaliteli alt yapı ve her daim kullanıcı için güncellenen yazılımdır.

Bir ziyaretçimiz telefoncudan iPhone 4S modeli aldığını ve WhatsApp yüklemek istediğinde doğrulama yapamadığını yazmıştır. Önceki telefonunda WhatsApp kullandığını için sadece telefona WhatsApp yükleyerek doğrulama yapmak istediğinde hata aldığını söylemiştir.Tabi kafaya aldığım telefon bozuk mu sorusuda eklenmiştir.

İlk olarak telefon bozuk değildir. WhatsApp uygulamasının resmi internet sitesi üzerinden geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yapıldı. WhatsApp, İOS 8 ve daha üstü işletim sistemlerinde çalışmaktadır. İOS 7.1.2 versiyonlarında artık yeni hesap açma ve mevcut hesabı doğrulama maalesef yapılamıyacaktır. Eğer mevcut İOS 7.1.2 sürümünü kullanıyorsanız telefondan uygulamayı kaldırmadığınız sürecek 1 Şubat 2020 yılına kadar kullanabileceksiniz.

iPhone 4S telefonuda eski sürüm kullandığı için yeni WhatsApp yükleme ve doğrulama yapılamıyor. Dikkatli kullanmanızda fayda bulunmaktadır.

Bilgi: iPhone 4s 01.10.2011 yılında piyasaya çıkmıştır. Aradan geçen 7 yıla rağmen sıfır modelleri hala 1099 TL’den satılmaktadır.

WhatsApp resmi internet sitesinin açıklamasına ulaşmak için (https://faq.whatsapp.com/tr/iphone/20950161)

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu