Apple iOS Haberleri

İOS Güncelleme Yüklenemedi’ Hatası ve Çözümü

Şu anda hem iPhone, hem de iPad marka ürünler için en yeni yazılım güncellemesi olarak karşımıza iOS 10.3.2 çıkıyor.

Bu senenin Eylül ayında yeni işletim sistemi iOS 11’in gelmesi beklenirken, iOS 10.3.2’i telefonunuza yüklerken ‘iOS Güncelleme Yüklenemedi’ ya da ‘iOS güncelleme yüklenirken hata oluştu’ gibi hata raporları alıyorsanız, konuyu okumanızda fayda var.

Kaliforniya menşeli teknoloji devi Apple, hem iPhone, hem de iPad kullanıcılarına geride bıraktığımız Mayıs ayında yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 10.3.2’yi sunmuştu. Buna rağmen OTA üstünden güncelleme yapmaya çalışan kullanıcılar bazı sorunlarla karşılaştı ve yükleme işlemleri başarısız oldu. Peki iOS güncelleme yüklenemedi hatası nasıl çözülür?

‘iOS Güncelleme Yüklenemedi’ hatası nasıl çözülür?

Eğer iOS 10.3.2 güncellemesini OTA üzerinden, yani Ayarlar – Genel – Yazılım Güncellemeleri kısmından yaptıysanız bu tip bir hata alabilirsiniz. Alternatif olarak yeni işletim sistemini bilgisayarınıza kurduğunuz iTunes programı üstünden yapmayı deneyin.

Öncelikle Windows ya da Mac bilgisayarınıza iTunes programını kurmanız gerekiyor. Ardından iPhone ya da iPad cihazınızı sürümüne göre USB veya Lighting kablosuyla bilgisayarınıza bağlamalısınız. İşleme başlamadan önce iTunes’un en güncel sürümünün yüklendiğine emin olun. Cihazınızı bağladıktan sonra telefon veya tabletinizle, iTunes’u eşleştirmeniz gerkeiyor. Bunun için iTunes’daki sol menüden telefon simgesine tıklayın ve Güncellemeleri Denetle seçeneğine basın. Ortalama olarak cihaz modelinize bağlı 2GB civarında bir güncelleme indirmesi gerçekleşecektir. Bu sırada telefonunuz birkaç kere yeniden başlayabilir, dolayısıyla ortada bir problem olduğunu düşünmeyin.

Son olarak telefonunuzun ana ekranında ‘Telefonunuz güncellendi’ tarzında bir uyarı gördüğünüz zaman, işlem tamamlanmış demektir.

Cihaz uyumluluğunuzu kontrol edin

Ayrıca unutmamak gerekir ki, iOS 10.3 ve sonrası sürümler her Apple cihaza yüklenmiyor. Bunun için öncelikle telefonunuzun yeni sürüme uygun olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

Yeni iOS güncellemesiyle birlikte telefonda pek çok güncelleme yapıldı ve tvOS, iCloud, Safari, iTunes, watchOS ve Apple Music yenilendi.

Şu anda mevcut en güncel iOS sürümü 10.3.2 olsa da, Sonbahar aylarında çıkacak olan yeni iPhone 8’le birlikte iOS 11 de yayınlanmış olacak.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu