Apple iOS Haberleri

Düşük Güç Modu Nedir, Nasıl Ayarlanır?

Düşük Güç Modu nasıl kullanılır

düşük mod

iPhone Modellerinde ” Batarya” ömrü son zamanlarda tam olarak çözülemedi.  Batarya sorunu nedeniyle, Pilin ömrünün daha çabuk azalması, verimliliğin düşmesi ve telefonun ısınması gibi  durumlar da hemen kullanıcıların canını sıkıyor.  Ama Apple yeni modellerinde bazı özellikleri getiriyor. Düşük Güç Modu adlı bir özellik Apple tarafından son modellere yükleniyor.

iPhone 6s ve Plus Modellerinde  artık ” Düşük Güç Modu” yer alacak. bu mod sayesinde Performans olarak büyük bir kulanım ve daha fazla performans gibi güç değişimleri yer alıyor. bu sayede artık batarya ömrü daha çok artıyor.

Düşük Güç Modu, ” Telefonun bataryası %20′ ye düştüğü zaman, bu mod aktif duruma gelir ve bu sayede artık rahat bir şekilde telefonun batarya ömrü de uzamış olur. ”  Güç modu, bu gibi etkilere sahip. ama  bu Mod açık olduğu zaman, bazı özellikler de kısılır.  bu nedenle bazı kullanıcılar,   Apple markasına bu konuda tepki gösteriyor.

Düşük Güç Modu Nasıl Açılır ?

Ayarlar-Pil ve Düşük Güç Modu üzerine gelerek,  bu özelliği rahatlıkla açarsınız.  Ancak söylediğimiz gibi,  Yüzde 20 oranına şarjınız geldiği zaman, telefon düz bir özelliğe gelir.  Wi-fi kapanması, Oyunlar, ekran parlaklık durumu ve buna benzer bir çok özellik artık telefonunuzun Performans durumunu neredeyse sıfırlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu