Android Haberleri

Telefondaki mesajlar bilgisayara nasıl aktarılır

telefondaki mesajları pcye aktarmaAndroid Telefondaki Mesajları Bilgisayara Aktarma nasıl yapılır

Telefonunuzu herhangi bir nedenden dolayı değiştirmek istediğinizde mesajları bilgisayarınıza aktarmanız gerekebilir. Mesajlarınızı yedeklemek için bilgisayarınıza atmanız gerekir. Telefonda yer alan mesajları bilgisayara aktarmak için Sms yedekleme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

İlk olarak bu işlemi yapabilmek için Google Play Store mağazasından SMS Backup & Restore uygulamasını indirin. Ardından uygulamayı açın ve ekranda beliren Yedekle tuşuna basın. Bu tuşa bastığınızda ekrana hangi mesajları yedeklemek istediğinizle ilgili bir soru gelecektir. Seçimlerinizi tam olarak yapın ve Tamam butonuna tıklayın. Ardından gelen ekranda yer alan Evet tuşuna tıklayın. Yedekleme işlemi başlayacak ve kısa zamanda bitmiş olacaktır. Yedekleme bittikten sonra tamam diyerek uygulamadan çıkabilirsiniz.

Yedekleme işleminden sonra mesajlar cihazda XML formatında bulunur. Bu dosyalara external_sd/SMS BackupRestore klasöründen ulaşabilirsiniz. Bir adres kaydettiyseniz bu adrestende ulaşmanız mümkün.

Mesajları yeni telefona yüklemek için aynı uygulamayı yeni telefona kurun ve açılan ekranda yer alan geri Yükle tuşuna tıklayın. Ardından çıkan ekranda mesajlarınız gelecektir. Burada kaydetmiş olduğunuz bilgisayar veya harici diske giderek seçim yapın. Mesajları seçtikten sonra gelen ekranda Restore MMS messages seçip, altında yer alan Restore All Mesages seçeneği seçili olacak şekilde tamam kısmına tıklayın.

Tamam kısmına bastığınızda mesajlar telefona yüklenmeye başlayacaktır. İşlemden sonra ekrana kapat diyerek uygulamadan çıkabilirsiniz.

 

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu