Android Haberleri

Pil Kullanım Süresi Nasıl Uzar

Android Telefonlarda Pil Ömrü Uzatma Yolları

şarj

Pil ömrünü uzatmak için, telefonun kendi özelliklerinden faydalanmak bazen yeterli olmaz.  Telefonun İşletim ve donanım özelliklerine göre, farklı şarj ömrü vardır.  Bunu kısıtlamak yada düzene sokmak için gereken özelliklerin kullanılması gerekiyor.Telefonun markası ve özellikleri de burada önemli faktör elbet.

Ana Ekranın telefonla konuşurken kısılması, ciddi anlamda pil ömrünü artırırken, bu her telefonda olmadığı için, bazı uygulamaların inmesi gerekiyor.SONY modellerinde bu özellik var mesela ama diğer markaların her modelinde olmayabiliyor. bu nedenle de Android uygulama olan ” Black Screeen” uygulamasının  inmesi gerekiyor.

Bu programı indirdiğiniz zaman, telefon üzerinde artık gereken pil ömrü artar. daha rahat ve daha güzel bir şekilde uzun  ömürlü telefon kullanırsınız. Ana ekran yansımalarından, telefonla konuşurken Piden tasarrufa kadar, birçok konuda güzel yenilikler sunar. bu da zaten sizin için yeterli olacak bir uygulama. özellikle çok konuşanlar için gerçekten harika bir özellik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu