Android Haberleri

Android desen kilidi kırma nasıl yapılır?

Akıllı telefonunuzun ekran parolasını unutmuş olabilirsiniz. Üst üste girdiğiniz yanlış parola telefonunuzu tamamen kitlemişse; nasıl açılacağını aşağıdaki işlemleri yaparak çözebilirsiniz.

Android telefonumun ekran kilidini unuttum

Telefon üzerinde ekran kilidinin şifresini hatırlamıyorsanız yada yanlış girdiyseniz telefona Wipe işlemini yapmanız gerekmektedir. Wipe yaparken telefondaki bütün bilgilerin silineceğini unutmayın. Telefonunuz da SD kartınız varsa işlemden mutlaka çıkarın.

İşleme başlamadan önce; telefonunuzu tamamen kapatın. Kapalı haldeyken ses açma ile güç tuşuna aynı anda basılı tutun ve açın. Bu işlemi yaptıktan sonra Recovery menüsü ile karşılaşacaksınız. Bu kısımda dokunmatik ekran çalışmayacaktır. Yalnızca ses kısma açma tuşu ile beraber güç butonu çalışmaktadır. Butonları kullanarak navigasyon vazifesini yerine getirin. Aşağı ile yukarı çıkabilmek için ses butonlarını başka bir işlem için ise; power tuşunu kullanmalısınız.

Ekranda gelen menüden wipe data reset-facrorty reset yazılı olan menünün üstüne gelin. Ardından power tuşuna basın. Çıkan ekran üzerinde yes seçeneğine gelin ve bir kere daha power kısmına basın. Ardından telefonu kapatın. İşlem başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu