Android Haberleri

Akıllı telefonda fotoğraf nasıl gizlenir (Android)

Android’de Fotoğraf Nasıl Gizlenir?

fotoğraf nasıl saklanır

Android telefonunuzda fotoğrafları gizleyebilmek veya şifre koymak için birbirinden farklı yöntemler mevcuttur. Fotoğraflarınızı sziden başka kimsenin görmesini istemiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bir uygulamaya gerek kalmadan fotoğrafları gizlemek istiyorsanız; cihazınızı kablo yardımı ile bilgisayara bağlayın. Ardından telefonun depolama kısmından fotoğraf dizinini bulun. İstediğiniz dizinin adını yeniden değiştirip baş kısmına ” .” işaretini koyun. Mesela DCIM klasörünün içinde yer alan ”Camera” isimli dizini ”.Camera” olarak değiştirin. Bu sayede fotoğraflarınızı sadece kendiniz görebileceksiniz. Bu durumu düzeltebilmek için ise; tekrar kablo ile bağlanarak ”.” işaretini kaldırın.

Uygulama kullanarak da telefonunuzdaki fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Bu uygulamalardan biride; ES Dosya Yöneticisi ismindeki programdır. Uygulamayı indirdikten sonra; uygulama içinden gizlemek istediğiniz klasörü seçin. Ardından dosya adını ‘Rename” diye değiştirin ve ekranı açın. Dosya adının baş tarafına ”.” koyup işlemi sonlandırın. Başka bir yöntem olarak; ”.gizliresimler” adında bir klasör açarak resimlerini buraya taşıyın.

Şifre yöntemi ile fotoğraflarınızı tamamen saklamak istiyorsanız; Smart App Lock uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra; ana ekranda yer alan APPLOCK sekmesi üzerinden galeriyi açın ve şifre yöntemini kullanarak kilitleme işlemi yapın. İsterseniz FAKE işaretine dokunarak sahte şekilde hata mesajı gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu