Kategoriler
Oyun Haberleri

Red Alert oyunu bir efsaneydi!

Red Alert efsanesi neden bitti?

red-alert

Unutulmuş oyunları tekrar hatırlatmak istiyoruz.Bildiğiniz üzere 2000’li yılların başında en favori strateji savaş oyunları arasında Red Alert oyunu geliyordu.Evlerde ve işyerlerinde günlerce PC başından kalkmadan oynanıyordu.2000’de ilk çıkan Red Alert oyunun sonrasında ise bir kaç tane daha serisi çıktı.Fakat bir süre sonra malesef devamı gelmedi.Eski Red Alert tutkunları bu oyunun bitmesini hiç istemiyordu.Red Alert son olarak 2009 yılında çıkan Red Alert 3 oyunundan sonra malesef devamı gelmedi.

Bu kadar popüler bir strateji oyunun neden devamının gelmediğine kimse anlam veremedi.2000’li yıllarda internet kafelerde online olarak oynanan oyunların başında Counter Strike ve Red Alert oyunu gelmekteydi.

Hala Spy olsun Yuri olsun Tanya olsun bu karakterler ile yaptığımız hamleler hala aklınızdadır.

Teknoscrool.com olarak sizlere güzel bir nostalji yaşatmak istiyoruz.

red-alert-1

Yukarıdaki resim red alert’in ilk serisinden bir ekran görüntüsüdür.Günümüz teknolojisinde baktığımızda ne kadar basit geliyor değil mi? Hatta bu oyunu hiç göremeyen 2000 doğumlu olanlar ise siz bunları mı oynuyordunuz deyip gülebilir.Ama zamanında bu oyun ise günlerimizi geçiriyorduk.

red-alert-2

Yukarıdaki ekran görüntüsü Red Alert 2 oyunundandır.Teknoloji geliştikçe oyunun görsel efektleri ve oyun içi detayları daha net oluyor.Bu zamanlarda oyunu oynayanların sayısı milyonları bulmuştu.

red-alert-3

Red Alert’in son serisinden bir fotoğraf paylaşmak istedik.Oyun baştan aşağı değiştiği seri diyebiliriz.Fakat birçok kişi sosyal medyada bir önceki seriyi oynamaya devam ettiğini belirterek bu oyuna alışamadıklarını yazmıştı.Red Alert bu seriden sonra bitti.Ama hala eminiz ki birçok bilgisayarda yüklü olduğunu düşünüyoruz.

Eğer nostaljiyi tekrar yaşamak istiyorsanız Red Alert 3 oyunu Steam üzerinden 31 TL’den satılmaktadır.Diğer versiyonlarının malesef satılmadığını görüyoruz.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir