Oyun Haberleri

E3 2017’nin en iyi oyunları

Amerika’nın Los Angeles’ta dünyanın en büyük oyun fuarı E3 2017 başlarken, etkinliğe endüstrinin en büyük firmaları katıldı ve yeni tanıtımlar yaptılar.

E3 2017’de pek çok heyecan verici yapım duyurulurken, en çok dikkat çeken firma ise Xbox One X ile Microsoft oldu. Peki E3’te en çok dikkati çeken yapımlar  ne oldu?

Xbox One X

Oyunlara geçmeden önce E3 2017’nin en önemli duyurusu Xbox One X’den bahsedelim. Daha önce Project Scorpio olarak geçen yeni nesil oyun konsolu, sonunda resmi ismine ve çıkış tarihine kavuştu. Microsoft yapımı Xbox One X, 7 Kasım 2017 tarihinde raflarda yerini alacak. Konsolun en büyük kozu ise 4K oyunlar, 60fps kare oranı ve sanal gerçeklik desteği.

Anthem

EA stüdyolarından BioWare tarafından tamamen yepyeni bir oyun olarak duyurulan Anthem, fuarın en çok dikkat çeken yapımlarından birisi oldu. Daha önce Mass Effect ve Dragon Age gibi kült sayılacak RPG serilerine imza atan BioWare, Anthem’i bir RPG oyunu olarak tanımlıyor.

Anthem, PS4, Xbox One ve PC platformlarına çıkacak fakat henüz çıkış tarihi belli değil. Oyun aynı zamanda PS4 Pro ile Xbox One X’in gücünden de faydalanacak.

Metro Exodus

Fuarda aynı zamanda Metro 2033 ve Metro Last Light oyunlarının devamı olan Metro Exodus da duyuruldu. Ünlü Rus edebiyatçının kitabından uyarlanan oyun, Metro 2035’te geçen olayları konu alacak ve bizi yine post apokaliptik Rusya atmosferine götürecek.

Metro Exodus’ta geçecek olaylar tam olarak bilinmese de, bu sefer oyun daha az çizgisel olacak ve görevleri yaparken farklı yollar izleyebileceğiz.

Assassin’s Creed: Origins

Yeni Assassin’s Creed: Origins hakkında zaten pek çok söylenti vardı fakat E3 2017’le birlikte her şey resmiyete kavuştu. Artık sevilen serinin yeni oyununun çıkış tarihini ve senaryo olarak da Mısır’da geçeceğini biliyoruz. Fragmanı bile heyecanlandırmaya yeterken, bu sefer Mısır’da geçecek olan oyun için ön siparişler açıldı.

Beyond Good and Evil 2

Çok uzun zaman, tam 15 yıl sonra efsane oyun Beyond Good and Evil geri dönüyor. İlk olarak 2003 yılında çıkan ve çok beğenilmesine rağmen bir türlü devamı gelmeyen oyun için E3 2017’de sinematik bir fragman yayınlandı.

Şimdilik tam olarak ne zaman çıkacağı, hatta 2018’de dahi çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor fakat sonuç olarak 2003 yılının sevilen PS2 oyununun devam edeceğini artık biliyoruz.

Days Gone

Fuarın en ilgi çeken oyunlarından birisi de PlayStation 4’e özel olarak gelecek Days Gone oldu. Oyun aslında orijinal olarak geçtiğimiz yıl duyurulmuştu fakat bu sırada pek haber alınamamıştı. Şimdi ise bir oynanış fragmanı geldi ve fragmanıyla herkesi heyecanlandırmayı başardı.

Detroit: Become Human

Bu oyun da orijinal olarak E3 20162da duyurulmuştu fakat daha sonra pek haber alamamıştık. E3 2017’de ise Detroit Become Human için ikinci bir fragman geldi. PlayStation 4’e gelecek olan oyunun en erken 2018’de çıkması bekleniyor.

Fallout 4 VR

Fallout 4 aslında yeni bir yapım değil fakat kısa bir süre sonra oyuna VR yani sanal gerçeklik desteği eklenecek. Bildiğiniz gibi piyasada sanal gerçeklik oyunları genelde üst düzey değil ve Fallout 4 de bu yüzden heyecanlandırmayı başardı. Fallout 4 VR’ın Ekim ayında satışa sunulması bekleniyor.

Far Cry 5

Far Cry 5 zaten uzun zamandır gözümüzü diktiğimiz bir oyundu ve E3 2017’de oyunla ilgili ayrıntılı bilgileri aldık, oynanış fragmanına kavuştuk. Far Cry 5, 2018 yılının ilk aylarında resmi olarak satışa sunulacak.

Forza 7

Microsoft’un E3 basın konferansında gösterilen bir diğer yapım da yarış oyunu Forza 7 oldu. 3 Ekim 2017 tarihinde çıkacak olan oyun, Xbox ve Windows 10’a gelirken, Xbox One X’in bütün gücünden faydalanacak ve 4K çözünürlük, 60fps kare oranında çalışacak.

Need for Speed Payback

Efsane yarış oyunu serisi Need for Speed de Payback’le geri dönüyor. Serinin 23. oyunu olacak olan Payback, bu sefer daha hikaye ağırlıklı bir açık dünya yarış oyunu olacak. GTA 5 benzeri üç farklı karakterin yer alacağı yapım, özellikle Hızlı ve Öfkeli filmini sevenlere hitap ediyor.

Star Wars Battlefront 2

Yeni Battlefront 2’den zaten haberdardık fakat E3 2017’le birlikte ayrıntılara, yeni oynanış görüntülerine kavuştuk. İlk oyunun aksine bu sefer senaryo moduna da sahip olacak yapım Kasım ayında satışa sunulacak ve Rey, Yoda, Darth Maul, Kylo Ren gibi unutulmaz karakterler oynanabilir olarak yer alacak.

The Crew 2

Fuarda duyurulan bir diğer yarış oyunu da Ubisoft’un The Crew 2’su oldu. Sinematik fragman herkesi büyülürken, oyunda sadece arabalar olmayacak ve aynı zamanda uçabileceğiz, sulara inebileceğiz. Multiplayer ağırlıklı oyun, ilk yapımın aksine çok daha aksiyon dolu bir The Crew deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Wolfenstein 2: The New Colossus

2014 yılında çıkan Wolfenstein: The New Order’ın devam oyunu da E3 2017’de duyurulanlar arasında. 1961’de geçen oyunda yine unutulmaz karakteri BK Blazkowicz’i yöneteceğiz ve Amerika’yı Nazi tehditinden kurtarmaya çalışacağız.

Xbox One, PS4 ve PC platformları için hazırlanan oyun Ekim ayında satışa çıkacak.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu