Genel

LG G6 ekran değişim fiyatı

LG G5 son derece başarılı, her yönüyle özel bir telefondu ve sıra yeni modele gelmişti. LG Electronics de MWC 2017 fuarında cihazı resmen tanıttı ve geçtiğimiz günlerde de LG G6 resmen satışa sunuldu.

lg g6

LG G6, benzer rakipleri Samsung’a göre daha uygun bir fiyat politikasına sahip olsa da, hatırlarsanız daha önceki sürümlerde ekranda sorunlar yaşanmıştı. Her ne kadar LG G6 için henüz tahmin yapmak zor olsa da, olası problemlerde LG G6 ekran değişim fiyatı merak ediliyor. Telefon piyasaya yeni çıktığı için henüz parça fiyatları ve değişim bilgileri net değil fakat LG G5’i baz alarak bazı tahminler yapmamız mümkün.

LG G5, çıktıktan sonra ciddi indirime girdi ve şu anda 32GB modelini Türkiye Garantili olarak 2000 TL civarına satın alabilmek mümkün. Teşhir ürünlerinde ise bu fiyat 1500 TL’ye kadar inebiliyor. LG G5 SE sürümünü ise 2500 TL’ye edinebilirsiniz. LG G5 telefonların ekranları, Samsung Galaxy S7 serisiyle kıyaslanınca çok daha ucuz. Eğer telefonunuzun ekranı kırıldıysa veya teknik bir arızayla karşılaştıysanız, 350-450 TL arası bir bedel ödeyerek LG G5 ekran değişimi yapabilir, yeni ekran taktırabilirsiniz. Genellikle telefoncuların pek çoğu bu işlem için 6 ay garanti vermektedir. Ekran değişimi birkaç saatlik bir işlemdir fakat bazı yerlerde fiyat 500 TL üstüne de çıkabilmekte.

LG G6 serisine gelirsek, bu telefon Türkiye’de 3500 TL’den satışa çıktı. 32GB model Türkiye Garantili olarak sunulurken, LG G5’e göre arada 1000 TL’lik fiyat farkı var. Şu anda ortada bir LG G6 SE modeli yok ve normal LG G6 için ekran değişim fiyatlarının ortalama 600-700 TL olacağını tahmin edebiliriz. Tabii en sağlıklısı telefonunuzu kazasız kullanmanız ve ekran değişiminden uzak kalmanız olacak fakat bu her zaman mümkün olmuyor. Yine de 600-700 TL civarındaki bu fiyatın, LG G6’ya zamanla gelecek indirimler sonucu daha da düşeceğini ve LG G5’le aynı seviyeye ineceğini varsayabiliriz. Unutmayın ki, üst düzey amiral gemisi telefon üreticileri arasında fiyatı her zaman en hızlı düşen markalardan birisi LG oluyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu