Genel

Buzdolabının Alt bölmesi soğumuyor

Yaz aylarında bu soru çok sorulur. Ama soğuk aylarda da aslında bu dert büyük bir sorun haline gelebilir. Buzdolabı Alt Bölgesinin Soğumaması sorunu, insanların bilinçsiz kullanımına bağlı olarak da oluşabilir. Genel olarak uzun süre kapının açık kalması bu sorunu tetikler. Ama bu sorunu genel olarak “No frost” adlı modellerde almaktayız. Dolabın Buzluk bölümünde sorun olmazken, alt bölgelere gereken soğukluk ulaşmaz. İnsanlar da haliyle buzluk kısmına daha çok yük bindirir. Buzdolabın da meydana gelen bu sorunun diğer bir nedeni ise ; “ Blokların tıkanmasıdır.”

Nedir bu blokların tıkanması?

Fan bölgesinin üfleme yaptığı kısmın aşırı buzdan tıkanmasıdır. Buz kütleleri alt bölümdeki soğutma kanallarını tıkadığı için, genel olarak soğukluk bu bölgeye ulaşmaz. Ulaşmayacağı içinde alt bölün normal ısısını korur ve giderek daha çok ısınır.

Su kanallarında meydana gelen değişmeler de buzluk kısımlarına gereken soğukluğu vermez. Kapağı kesinlikle kontrol edin. Eğer Buzdolabı kapağı uzun süre açık kalırsa , Fan blokları ve soğutma su kanalları arıza yapar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu