Bilim ve Teknoloji

Windows Phone kayıp yada çalınan telefon nasıl bulunur?

Windows Phone işletim sistemli telefonuzu internet üzerinden nasıl bulabilirim diye araştırma yapıyorsanız bu yazımız tam size göre diyebiliriz.

windows phone telefon nasıl bulunur

Telefonunuzu bir yerde unutmuş yada evin içinde kaybetmiş olabilirsiniz. Telefonumu bul özelliğiyle artık cihazınızı dakikalar içinde bulabileceksiniz.

Telefonunuz ev içinde herhangi bir yerde kaybolduysa; Account.microsoft.com/devices adresine girin. Oturum açma ekranı karşınıza gelecek. Cihazınızda kullanmış olduğunuz Microsoft hesabı ile oturumunuzu açın. Ardından bulunmasını istediğiniz cihazı seçin. Daha sonra Telefonumu Bul kısmına tıklayın. Telefonunu bulundupu konumu gösteren haritayla karşılaşacaksınız. Bu hariteyı yakınlaştırarak işlem yapabilirsiniz. Yenileye tıklayarak telefonunu konumunu bulun.

Kayıp telefonunuzu çaldırmak yada tamamen kilitlemek için;

aynı adrese girin ve oturum açın. Telefonu çaldırabilmek için Zil kısmına tıklayın. Sesi kapalı olsa dahi bu durumda çalacaktır. Kilitleme özelliğini devreye sokmak için; Kilitle’yi tıklayın. Bir parola girmeniz istenecektir. Parolayı girdiğinizde telefonunuz kilitlenmiş olacaktır. Cihazı bulduğunuzda aynı parolayı kullanarak kilidinizi açabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu