Bilim ve Teknoloji

Windows 10’da Pili En Çok Tüketen Uygulamalar Nasıl Bulunur ?

Windows 10 yüklü olan b ilgisayarlarda hangi uygulamanın ne kadar çok pil tükettiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için pratik bir şekilde pili en fazla tüketen uygulamaları görmeniz mümkün.

windows 10 şarj tüketimi

Windows 10 işletim sistemi üzerinde arkaplanda yer alan ve uygulamaların aktivitesini azaltan bununla beraber pilin gücünden tasarruf edilmesini sağlayan pil tasarrufu özelliği yer alıyor. Bu özellik sayesinde bilgisayar istenilen şarj seviyesine geldiğinde otomatik şekilde devreye girerek kalan güçle idare etmenizi sağlıyor.

Pili en fazla kullanan uygulamalara bakabilmek için ilk olarak Başlat simgesine tıklayın. Daha sonra Ayarlar kısmına girin. Gelen pencerede Sistem kısmına tıklayın. Sol kısımda yer alan menü içinden Pil tasarrufu kısmına gelin ve Pil Kullanımı seçeneğine tıklayın. Alt kısımda çoktan aza olacak şekilde pili en fazla tüketen uygulamaları görebilirsiniz.

Pil kullanımı bölümünde bulunan Arka planm uygulaması ayarlarını değiştir diyerek dilediğiniz uygulamaları istediğiniz zaman devre dışı bir hale getirebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu