Bilim ve Teknoloji

Whatsapp Hangi Telefonlarda Çalışır

Whatsapp Hangi Telefonlarda Çalışır

whatsapp

Whatsapp kullanıcıların sayısı her geçen gün artarken, aynı zamanda bazı telefonlarda Whatsapp uygulaması çalışmaz. Ama genelde insanlar ” Android ve IOS” üzerinde çalıştığınız zannederler. hatta, telefon alırken bile buna uygun modeller almaya çalışırlar. Ama bu yanlış bir davranıştır. Çünkü, Whatsapp uygulaması Android ve Ios dışında kalan telefon modelleri içinde rahat bir kullanım sunar.

Whatsapp Hangi Telefon Markalarına Uygundur

Nokia Symbian modellerine de uygundur. Whatsapp Nokia markasının Symbian olarak geçen modellerinde de kolayca çalışır. ama telefonun hafıza durumuna bağlı olarak bazen takılmalar yada donmalar olabilir. ama Video ve resimleri azaltırsanız, emin olun Nokia modellerinde daha verimli bir Whatsapp kullanımı yaparsınız.

BlackBerry Modellerinde bu uygulama çalışır. Bazıları çalışma sorunu olacağını söylese de, emin olun rahatça bu markanın modelleri üzerinde çalıştırma yapabilirsiniz. Ayrıca, Blackberry modellerinin Tuşlu telefonlarında bile sorunsuz bir çalışma sunar.

Windows Phone İşletim sistemine sahip olan Telefon modellerinde, Whatsapp uygulamasını indirerek kullanım yapabilirsiniz. bu sürümler üzerinde de kolay ve duruma göre hızlı bir kullanım vardır.

Whatsapp Uygulamasını, Android ve Ios sürümlerinin dışında kalan telefonlarda kullanmak isterseniz, belki indirme işlemlerini gerçekleştiremeyebilirsiniz. Ama, İnternet üzerinden, telefon markanıza uygun olan ” APK” uzantılı Whatsapp programlarını bulursanız, indirip kolayca kurabilirsiniz. Nokia modellerinde özellikle, Nokia One mağazalarında bu uygulama olmayabilir. bu durumda, İnternet üzerinden APK dosyalarını bularak, indirin kurun ve rahatça çalıştırın.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu