Android HaberleriBilim ve Teknoloji

Sony Xperia Z3+ Global Pazarda Satışa Sunuldu

Sony Xperia Z3+ Global Pazarda Satışa Sunuldu

Sony Xperia Z3+

Japon teknoloji ürünleri tedarikçisi Sony tarafından geliştirilen ve kısa süre önce İngiltere’de ön sipariş ile satışa sunulan Sony Xperia Z3+ modelinin global pazarda raflardaki yerini almaya başladı. Xperia Z3+ modeline ilişkin herhangi bir fiyat açıklaması Sony tarafından gerçekleştirilmemişken cihazın üstün donanım özellikleri orta segmentin bir seviye üstü kullanıcılar için hazırlandığı ifade edildi.

Google yazılım ekibi tarafından geliştirilen Android 5.1 Lollipop güncellemesini alarak piyasaya girecek olduğu ifade edilen cihazın 1920×1080 piksel çözünürlükteki 5.2″ ekran genişliği dikkat çekiyor. Cihazın en önemli özelliklerinden bir tanesinin ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 810 çipseti olduğu belirtilirken Adreno 430 grafik işlemcisi ve 32 GB dahili veri depolama alanı ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

Cihazın bir diğer en önemli özelliği ise teknolojisi Sony tarafından geliştirilen ve hali hazırda bir çok fotoğraf makinesinde kullanılan kameranın Sony Xperia Z3+ içinde geliştirildiği belirtilirken, arka yüz kamerasının 20.7 MP olduğu, ön yüz kamerasının ise 5.1 MP olarak kullanıcı karşısına çıkacağı değerlendirmesi yapıldı.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu