Kategoriler
Android Haberleri Bilim ve Teknoloji

Sony Xperia Z3+ Global Pazarda Satışa Sunuldu

Sony Xperia Z3+ Global Pazarda Satışa Sunuldu

Sony Xperia Z3+

Japon teknoloji ürünleri tedarikçisi Sony tarafından geliştirilen ve kısa süre önce İngiltere’de ön sipariş ile satışa sunulan Sony Xperia Z3+ modelinin global pazarda raflardaki yerini almaya başladı. Xperia Z3+ modeline ilişkin herhangi bir fiyat açıklaması Sony tarafından gerçekleştirilmemişken cihazın üstün donanım özellikleri orta segmentin bir seviye üstü kullanıcılar için hazırlandığı ifade edildi.

Google yazılım ekibi tarafından geliştirilen Android 5.1 Lollipop güncellemesini alarak piyasaya girecek olduğu ifade edilen cihazın 1920×1080 piksel çözünürlükteki 5.2″ ekran genişliği dikkat çekiyor. Cihazın en önemli özelliklerinden bir tanesinin ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 810 çipseti olduğu belirtilirken Adreno 430 grafik işlemcisi ve 32 GB dahili veri depolama alanı ile kullanıcı karşısına çıkıyor.

Cihazın bir diğer en önemli özelliği ise teknolojisi Sony tarafından geliştirilen ve hali hazırda bir çok fotoğraf makinesinde kullanılan kameranın Sony Xperia Z3+ içinde geliştirildiği belirtilirken, arka yüz kamerasının 20.7 MP olduğu, ön yüz kamerasının ise 5.1 MP olarak kullanıcı karşısına çıkacağı değerlendirmesi yapıldı.

Kategoriler
Android Haberleri

Sony Xperia Z3+ İngiltere’de Ön Sipariş İle Satışa Sunuldu

Sony Xperia Z3+ İngiltere’de Ön Sipariş İle Satışa Sunuldu

Sony Xperia Z3+ İngiltere'de Ön Sipariş İle Satışa Sunuldu

Akıllı telefon pazarının Japon teknoloji ürünleri tedarikçisi Sony tarafından geliştirilen Xperia Z3+ modelinin İngiltere’de ön sipariş ile satışa sunulduğu ifade edildi. Son dönemde teknoloji mağazalarını kapatması ile gündemde olan Sony firmasının yeni cihazı Xperia Z3+ ile piyasadaki varlığını sürdürmeye devam ettiği ifade edildi.

IFA 2014 etkinliğinde tanıtılan Sony Xperia Z3 modelinin bir üst versiyonu olarak değerlendirilen Xperia X3+ modelinin Haziran 2015 içerisinde dağıtımının gerçekleştirileceği belirtildi. Xperia Z3+ modelinin Android 5.0 Lollipop ile piyasaya gireceği ifade edilirken Qualcomm Snapdragon 810 işlemci, 5.2″ 1920×1080 Piksel Full HD ekran ile satışa çıkartılacağı belirtildi. Cihazın 32 GB Dahili veri depolama alanı ile piyasaya gireceği ifade edilirken 3 GB sistem belleği, Adreno 430 GPU grafik işlemcisi ve 20.7 MP arka kamera ile 2930 mAh batarya ile satışa çıkartılıyor.

İngiltere’de satışa çıkartılacak olan Xperia Z3+ modelinin 549 Pound satış fiyatı ile piyasaya gireceği belirtildi.