Bilim ve Teknoloji

Samsung Marshmallow güncelleme sonrası parmak izi kilidi açılmıyor!

Marshmallow güncelleme sonrasında tuş kilidi açılmıyor sorunu yaşayan var mı?

marshamallow güncelleme sorunları

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan Android Marshmallow sürümü üst segment akıllı telefon modellerine gelmeye başladı.Peki Samsung Marshmallow güncellemesi geldikten sonra telefonlarda herhangi bir sorun yaşanıyor mu? İnternette yazan mesajlara göre Galaxy S7, Galaxy S6, Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 4 marshmallow güncelleme sonrasında telefonun parmak izi ile şifre açması yada desen kilidi açmasına problemlerin olduğu belirtiliyor.Teknoscrool.com’a bu konu hakkında herhangi bir bilgi gelmedi.Fakat bu konuyu açarak böyle bir sorun ile karşılan var mı diye merak etmek istedik.Eğer böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemi yaparak bu sorunu ortadan kaldırabileceğiniz belirtiliyor.

Sorunun tek çözümü ise Samsung kullanıcı bilgileri ile findmymobile.samsung.com sitesinde oturum açılarak telefonun kilitlenip tekrar açılması olarak görülüyor. Eğer henüz güncelleme yapmamışsanız bu sorunu yaşamamak için güncellemeden önce telefonunuzun ekran kilidini tamamen devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Evet bende aynı sorunu yaşıyorum nasıl cozucem bu sorunu yardimci olursanız sewinirim

  2. Aynı sorunu bende yazıyorum çözüm bulamadım yardimci olursanız sewinirim.

  3. Yükleme sonrası müzik ve zil sesi oldukça azaldı. Güncelleme yapılmamış aynı telefonla kıyaslandığında oldukça sinir bozucu oldu… diğer tarafta ekran yakalama ve sessize alma Fonksiyonların çalışmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu