Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy Note 8 kılıfları

Güney Kore teknoloji devi Samsung’un geçtiğimiz seneki Note 7 hamlesi hayal kırıklığı yaratmıştı ve yaşanan sorunlar nedeniyle telefon piyasadan toplanmak zorunda kalmıştı.

Firma tarafından bu yıl da Mart ayında Samsung Galaxy Note 8 duyurulurken, beklenen cihazın birkaç ay içinde netliğe kavuşması ve ardından da satışa çıkması bekleniyor.

Note 8’in çıkışına sayılı zaman kalırken, aynı zamanda yeni bir liste daha yayınlandı ve resmi aksesuarlar ile kılıflar-kapaklar da görücüye çıktı. Yeni cihaz siyah, derin mavi, gümüş, orkide gri ve altın renkleriyle satışa çıkacakken, resmi olarak da iki farklı kapak seçeneği yer alacak. Note 7’de olan lens koruması ise bu sefer aksesuarlarda yer almamakta.

Samsung Galaxy Note 8 Kapakları

Kılıflarda ilk dikkati çeken ise kablosuz şarja imkan tanıyan aksesuar oldu. 3100mAh dahili bataryası olan kapağın 80-100 euro civarı olması beklenirken, Türkiye satışlarında ise durumun ne olacağı henüz meçhul.

Diğer yandan Samsung Galaxy Note 8 için daha önce de popüler Alcantara kapağı, Clear View stand kapağı, orijinal deri kapak ve LED View Cover gibi aksesuarlar da satışa sunulacak. Tabii bunların fiyatları da değişkenlik gösterecek. Her ne kadar şimdiden kapak ön siparişi verebileceğiniz kanallar olsa da, tavsiyemiz ürünün çıkmasını bekleyip öyle almanızdır.

Samsung Galaxy Note 8 nasıl olacak?

Samsung’un yeni phablet modeli hakkında şimdiye kadar çok fazla söylenti çıktı fakat firmaya yakın kaynakların verdiği son bilgilere göre, ürün Galaxy S8 ile Galaxy S8 Plus modellerine oldukça benzeyecek fakat birkaç önemli noktada değişiklikler olacak.

Ekran – gövde oranı Samsung Galaxy S8’de yüzde 83 oranındaydı ve yeni yayınlanan bilgilere göre Note 8 bundan da iyi olacak. Yeni bir çift lensli arka kamera bizi beklerken, maalesef parmak izi tarayıcısı yine telefonun arkasında bulunacak ve konum sıkıntısı yaşanacak.

Ayrıca yine son yayınlanan sızıntı görsellere göre, Samsung 3.5mm kulaklık girişini telefonda tutmaya karar vermiş. Tabii ki tüm bunların ne kadarının gerçek olduğunu henüz bilmiyoruz ve firmanın Ağustos ayında Galaxy Note 8’i resmen tanıtmasını bekliyoruz. Muhtemelen çıkış tarihi de Eylül ayının ilk günleri olacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu