Bilim ve Teknoloji

Rehberde Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

Akıllı telefonlarda silinen numara nasıl geri yüklenir?

silinen rehber nasıl getirilir

Telefonunuzda bazı işlemlerden sonra yanlışlıkla bazı kişilerin numarasını silmiş olabilirsiniz. Bu durumda paniğe kapılmanıza gerek yok. Kişiler özelliğini kullanarak sildiğiniz numaraları rehberinize yeniden yüklemeniz mümkün.

Google hesabı ile mobil cihazlar senkronize halde çalışırlar. Cihazınızdan sildiğin numaralar buradan da silinmektedir. Fakat 30 gün boyunca Google hesabı üzerinden numaraları kurtarma şansınız bulunmaktadır.

İlk olarak Google kişiler hesabına giriş yapın. Sol menü içinde yer alan Kişileri geri yükle kısmına tıklayın. Burada size çeşitli zaman dilimleri sunacaktır. Kişiler ne zaman silindiyse o zaman dilimini seçerek rehberinizdeki kişileri basit bir şekilde geri getirebilirsiniz. Silinen kişiler için 30 gün için geri yükleme yaparsanız başarılı bir şekilde kişilerinizi kurtarabilirsiniz. Geri yükle kısmını seçtikten sonra işlemi başlatın. İşlemden sonra kişiler geri yüklenmiş olacaktır.

Fakat bu özelliği kullanabilmek için telefonun Google hesabı ile senkronize edilmiş olması gerekmektedir. Kişileri güvenli bir şekilde yönetebilmek için Google kişiler özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu