Bilim ve Teknoloji

NFC ile Mp3 Müzik göndereiliyor mu?

NFC ile neden gönderme yapamıyorum?

nfc nedir

Bildiğiniz üzere cep telefonlarında NFC teknolojileri bulunmaktadır.İki NFC özelliğine sahip akıllı telefonları birbirine dokundurarak dosya transferi yapabilirsiniz.Bluetooth ile eşleşme yapıp gönderme ile uğraşacağınıza NFC ile tek dokunuş ile gönderim yapabilirsiniz.Fakat NFC’nin bir dezavantajı bulunmaktadır.NFC ile malesef MP3 ses dosyası gönderemezsiniz.

Nedeni ise telif haklarının ihlali olabileceği için mp3 dosyalarını transfer edemiyorsunuz.NFC ile fotoğraf,pdf dosya v.b. uygulamaları gönderebilirsiniz.

Aslında NFC’yi en çok kullanacağımız yerde şarkı gönderimlerinde ihtiyaç duymaktayız.Diğer dosyaları göndermek için ise whatsApp gibi sosyal medya uygulamalarını kullanıyoruz.NFC’nin bu özelliği kısıtlaması ile fazla kullanımı olmamaktadır.

Kullanıcılar bir çok kez müzik göndermeyi deniyorlar fakat göndermeyince acaba telefonda bir sorun mu var diye bir çok kez ısrarlar tekrar deniyorlar.Denemenize gerek yok çünkü mp3 dosyası gönderemezsiniz.

NFC nedir ; NFC yani Near Field Communication ve Türkçe ismiyle Yakın Alan İletişimi, yeni nesil bir kablosuz iletişim teknolojisidir. NFC teknolojisi temelde, NFC standartlarına uyumlu elektronik cihazlar arasında yakın mesafeli haberleşmeyi sağlar.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu