Bilim ve Teknoloji

LG G5 televizyona nasıl bağlanır?

LG G5 televizyon ile nasıl eşleştirilir?

lg g5 televizyona bağlama

LG’nin yeni amiral gemisi modeli G5’in özellikleri saymakla bitmiyor.Artık teknoloji sayesinde bir çok kolaylığı yaşıyoruz.Akıllı telefonlarda en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesi ise çektiğiniz fotoğrafları ve videoları televizyonda başka kişilere gösterebilirsiniz.LG G5’te bulunan Miracast özelliği ile uyumlu olan televizyona kablosuz bağlantı kurarak rahatça eşleştirebilirsiniz.Smart TV olan televizyonların hemen hemen hepsinde Miracast bulunmaktadır.LG G5’te Miracast’ı aktif ederek rahatça eşleştirebilirsiniz.

LG G5’i televizyona bağlamak için aşağıdaki adımları yapabilirsiniz

Ayarlar > Ağlar > Paylaş ve Bağlan > Ekran Paylaşımı adımlarını uygulayın ve etkinleştirin.Daha sonra Miracast uyumlu cihazlar televizyonda listelenecektir.Televziyonuz ile eşleştirin ve telefonuzun ekranı televizyona yansıyacaktır.

Eğer ben bu işlemler ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız en basit yöntemi ise LG G5’in TypeC bağlantı özelliğine sahiptir.Televizyonuzda bulunan HDMI kablosu TypeC girişine sahipse kabloyu takarak kolayca televizyonuzu bağlayabilirsiniz.

Not: Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Merhaba Type C HDMI donusturuyu bi adaptor aldim adaptoru telefona taktim adaptorun diver ucundaki girise tvden Helen hdmi kabloyu taktim takmadan once zifiri siyah olan ekrana karincalanma geldi ama goruntu gelmedi LG G5

 2. Merhaba slimport + usb tybe c dönüştürücü ile lg g5 ten görüntüyü televizyona aktaramadım sorun neden olabilir.
  Slimport g2 de açlışıyor
  2 ayrı usb tybe c denenmiştir.

 3. Merhaba televizyonum miracasti destekliyor. Lg smart televizyon ama telefonum onu görmüyor neden

 4. Merhabalar,

  Benim bildiğim kadarıyla miracast’i sadece bilgisayar bağlantısında kullanabiliyorsunuz. (Sonradan araştırdım telefonlar içinde kullanılıyormuş) Daha önce hiç kullanmadığımız bir cihaz olduğu için malesef size pek yardımcı olamıyacağız.

  Fakat internette araştırma yaptık ve miracast bağlantı nasıl kurulur konusunda sizlere ufak bir bilgi hazırladık. Aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  http://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/miracast-ile-baglanti-kurma-9850/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu