Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 Always On Display nasıl açılır ve kapatılır?

Bir ziyaretçimiz bizden LG G5 modelinde ekranda saati devamlı gösterilme özelliğinin nasıl açıldığı konusunda bilgi istemiştir.

always-on-display

LG G5 modelinde en çok kullanılan özelliklerden bir tanesi ise kesinlikle Always On Display özelliğidir.Bu özellik ile birçok işiniz kolaylaşmaktadır.Ana ekran kapalı olduğunda bile size tarih,saat, veya sizin belirleyeceğiniz bildirimleri görünteleyebilirsiniz.Always On Display özelliği genellikle saati sık kullanılanların işine yaramayacaktır.

Always On Display aktif etmek için Ayarlar-Ekran-Always-on display öğesine dokunun ve etkinleştirmek için çubuğu kaydrınız.Gösterilecek öğeleri ayarlayın öğesine dokunun ve kapatılan ekranda görüntülenecek öğeleri seçin.
Saat: Ekran kapalı olsa bile her zaman geçerli zamanı görüntüleyin.
İmza: Kapatılan ekranda geçerli zaman yerine imzanızı görüntüleyin.Bir imza girmek için İmza oluştur seçeneğini kullanın ve yazı tipini değiştirin.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 alınan ekran görüntüsüne not yazma

LG’de alınan ekran görüntüsüne not eklenir mi diye merak ediyorsanız işte bu sorunun cevabı.

lg-g5

LG G5’de güzel bir özellik hakkında bahsetmek istiyoruz.Bildiğiniz üzere akıllı telefonlarda en çok kullanılan özellik ekran görüntüsü alma özelliğidir.LG G5’de aldığınız ekran görüntüsünün üzerine not yazabildiğinizi biliyor muydunuz?

Ekran görüntüsü üzerine not yazmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1- Yakalamak istediğiniz ekranı görüntülerken, durum çubuğunu aşağı doğru sürükleyin ve sonra Çek+ öğesine dokunun.

• Ekran görüntüsü not defteri arka planı teması olarak görünür.Memo araçları ekranın en üstünde görünür.

2- Yakalanan ekran hakkında notlar alın.

• Ekranın bir parçasını kırpıp kaydetmek için düzenle öğesine dokunun ve kırpma aracıyla parçayı belirleyin.
• Not defterine bir ekran görüntüsü eklemek için ” T “ öğesine dokunun.

3- Ok öğesine dokunun ve notları istediğiniz konuma kaydedin.

• Kayıtlı notlarQuickMemo+ veya Galeri öğesine görüntülenebilir.
• Notları her zaman ayı konuma kaydetmek için, Bu eylem için varsayılan olarak kullan. onay kutusunu seçin ve bir uygulama seçin

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 Nougat sorunları

LG G5 modeline Nougat sürümü geldikten sonra bu sayfayı bir tartışma platformu olarak açmak istedik.

lg-g5-nougat

Bildiğiniz üzere Android’in son sürümü olan 7.0 Nougat sürümünü, ülkemizde şu an itibari ile General Mobile bazı modelleri kullanmaktadır.Diğer markalar ise yıl sonuna kadar modellerine getirmeye çalışacak.LG G5 kullanıcılarına ise güzel bir haberimiz var.LG G5 Nougat sürümü ne zaman alacak sorusuna yanıt olarak Kasım ayı ilk haftası olarak gösterildi.Nougat sürümü ile baştan aşağı değişen telefonlar bakalım nasıl bir performans gösterecek.LG G5 modeline sahip değerli ziyaretçilerimizden Nougat sürümü gelip yükledikten sonra nasıl bir verim aldığına dair bize yorum yazarsa çok memnun oluruz.

LG G5 Nougat sürümü sorunları var mı,şarj tüketimi nasıl? v.s. v.s. bu soruları cevaplayabilen olursa çok memnun olacağız.Bu sayede yükseltme konusunda kalanlara ön fikir vermiş olacaksınız.

Şimdiden teşekkürler…

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 yazılım güncelleme nasıl yapılır?

LG G5 yazılımı nasıl güncelleyebilirim?

lg g5 android güncelleme

LG’nin yeni amiral gemisi modeli G5 tanıtıldıktan sonra hem donanımı hem tasarımı ile çok beğenildi.LG G5’de 5.3 inçlik ideal büyüklükte bir ekran, 32 GB’lık dahili depolama hafızası,4 GB RAM,Parmak izi okuyucusu,2800 mAh’lık güçlü bir bataryası bulunmaktadır.LG G5 fiyatı yaklaşık olarak 2500 TL civarlarında gezmektedir.LG G5 sahipleri ilerleyen günlerde yazılım güncelleme nasıl yapılacağını araştıracaktır.Teknoscrool.com olarak LG G5 yazılım güncelleme adımlarını yazmak istedik.

1.Yöntem

Bu özellik telefonunuzun yerleşik yazılımını herhangi bir servis merkezine gitmenize gerek kalmadan İnternet’ten rahatça en yeni sürüme güncellemenizi sağlar. Bu özellik yalnızca LG cihazınız için mevcut yerleşik yazılımın daha yeni bir sürümünü hazırladığında kullanılabilir. Cep telefonu yerleşik yazılım güncelleme işlemi kullanıcının güncelleme süreci boyunca çok dikkatli olmasını gerektirdiği için ilerlemeden önce her adımda görüntülenen tüm talimatları ve notları okuyup kontrol ettiğinizden emin olun. Yükseltme sırasında USB veri kablosunun çıkartılmasının cep telefonunuzda ciddi hasarlar meydana getirebileceğini unutmayın.

2.Yöntem

Over-the-Air (OTA) aracılığıyla LG Cep Telefonu yazılımını güncelleme Bu özellik, USB veri kablosuyla bağlamadan OTA aracılığıyla telefonunuzun yazılımını daha yeni bir sürüme rahatça güncellemenizi sağlar. Bu özellik yalnızca LG cihazınız için mevcut yerleşik yazılımın daha yeni bir sürümünü hazırladığında kullanılabilir. İlk olarak, cep telefonunuzun yazılım sürümünü kontrol etmelisiniz:

Ayarlar > Genel sekmesi > Telefon hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım güncelleme > Güncelleme için şimdi kontrol.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 televizyona nasıl bağlanır?

LG G5 televizyon ile nasıl eşleştirilir?

lg g5 televizyona bağlama

LG’nin yeni amiral gemisi modeli G5’in özellikleri saymakla bitmiyor.Artık teknoloji sayesinde bir çok kolaylığı yaşıyoruz.Akıllı telefonlarda en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesi ise çektiğiniz fotoğrafları ve videoları televizyonda başka kişilere gösterebilirsiniz.LG G5’te bulunan Miracast özelliği ile uyumlu olan televizyona kablosuz bağlantı kurarak rahatça eşleştirebilirsiniz.Smart TV olan televizyonların hemen hemen hepsinde Miracast bulunmaktadır.LG G5’te Miracast’ı aktif ederek rahatça eşleştirebilirsiniz.

LG G5’i televizyona bağlamak için aşağıdaki adımları yapabilirsiniz

Ayarlar > Ağlar > Paylaş ve Bağlan > Ekran Paylaşımı adımlarını uygulayın ve etkinleştirin.Daha sonra Miracast uyumlu cihazlar televizyonda listelenecektir.Televziyonuz ile eşleştirin ve telefonuzun ekranı televizyona yansıyacaktır.

Eğer ben bu işlemler ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız en basit yöntemi ise LG G5’in TypeC bağlantı özelliğine sahiptir.Televizyonuzda bulunan HDMI kablosu TypeC girişine sahipse kabloyu takarak kolayca televizyonuzu bağlayabilirsiniz.

Not: Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 numara engelleme

LG G5 istemeyen numara engelleme ile rahat edebilirsiniz.

lg g5 numara engelleme

LG’nin yeni amiral gemisi modeli G5 çok beğenildi.G4’e göre çok değiştiğini ve donanım olarak çok yükseltiğini söyleyebiliriz.LG G5 ilk kez kullananlar arama engellemenin nasıl yapılacağını merak edecektir.Akıllı telefonların en büyük özelliklerinden bir tanesi ise kesinlikle arama engelleme özelliğinin yan uygulama olmadan yapılmasıdır.Bir çok dolandırıcı ve sahte ürün satmak isteyenler sizi nerden buluyorsa buluyor ve her zaman rahatsız ediyor.Reklam mesajlarını hatırlarsanız bir zamanlar artık bunaltacak seviyeye gelmişti.Yasanın çıkması ile azaldı fakat halada gelmeye devam ediyor.

LG G5 NUMARA NASIL ENGELLENİR

LG G4 numara engellemek için yapmanız gereken bir kaç basit işlem vardır.

– Arama kaydını açıyoruz.

– Numarayı seçip sol altta bulunan seçenek menüsüne basıyoruz.Çıkan seçeneklerden Aramayı Reddet’i seçiyoruz.Diğer yöntem ise Ayarlar/Çağrı ile Reddetme veya Mesaj ile Reddetme seçeneklerini de kullanabilirsiniz

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 Türkiye tanıtımı ertelendi

LG G5 Türkiye lansmanı ertelendi

lg g5

LG G5 Türkiye lansmanı normal şartlarda 15 mart 2016 günü yapılacaktı.Teknoloji tutkunları sabırsızlıkla bu tanıtımı beklerken Ankara’daki hain saldırıdan sonra Türkiye lansman tarihi ertelendi.

LG G5’in Türkiye lansman tarihi ileri bir tarihe alındığı duyuruldu.Fakat hangi tarihe alındağına dair herhangi bir net bilgi verilmedi.LG’nin yapmış olduğu basın açıklaması şöyle,

Ankara’da yaşanan ve birçok vatandaşımızın yaralanmasına ve hayatını kaybetmesine sebep olan korkunç terör saldırısı hepimizi derinden etkiledi.

Bu sebeple LG Electronics olarak, 15 Mart 2016, Salı günü (yarın) gerçekleştireceğimiz LG G5 Basın Toplantımızı ileri bir tarihe erteleme kararı aldığımızı bilgilerinize sunarız.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 Türkiye satış fiyatı belli oldu

LG’nin yeni amiral gemisi model G5 modeli lansmanda çok büyük ilgi görmüştü.Bu güzel telefonun en dikkat çeken tarafı kesinlikle metal kasa tasarımı oldu.

LG G4 modelindeki deri kapak tasarımı bu sefer yok ve yerine yekpare metal kasa tasarımı bulunuyor.Akıllı telefonlarda artık metal kasa tasarımı tercih eidlmektedir.Sebebi ise ele aldındığında telefonu daha güvenli ve tatlı bir tutuş sağlaması olmaktadır.

LG G5 Türkiye satış fiyatı beklenildiği gibi yüksek olarak geldi.2799 TL’lik fiyatı ile satışa sunulacak.Bu fiyatlardan sonra bu modeli almak isteyenler telefonun fiyatından dolayı erteleme yapıp yapmayacaklarını netleştirecektir.Bir çok kişinin tercihi büyük ihtimal ilk fiyat düşüşlerini bekleyeceklerdir.Samsung Galaxy S7 modeli ile aynı fiyatta açıklandığı için bu iki model arasında kalanlar hangisini seçeceğim diye çok düşünmektedir.

LG G5’in Türkiye satış fiyatı konusunda sizlerden yorumlar bekliyoruz.

 

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 yazılım güncelleme nasıl yapılır?

LG G5 yazılım güncelleme en kolay yöntemi nasıl?

lg g5 yazılım güncelleme

LG’nin yeni amiral gemisi modeli LG G5 resmi olarak tanıtıldıktan sonra bir çok kişi bu telefonu sabırsızlıkla beklemektedir.LG G5 modeli hem tasarımı ile hem de özellikleri büyük bir ilgi topladı diyebiliriz.LG G5 yazılım güncelleme nasıl yapılır konusuna değinmek istedik.Aslında LG G5 Android 6.0 marshmallow sürümü ile gelecek.Android marshmallow sürümü şu an itibari ile en güncel yazılımdır.Uzun bir sürede bu yazılım devam edecek gibi gözükmektedir.

Hal böyle olunca LG G5 yazılım güncelleme ihtiyacı uzun bir süre duymayacaksınız.Teknoscrool olarak biz yineden LG G5 yazılım güncelleme yöntemini yazmak istedik.

Bir kaç yöntemi var fakat biz size en kolay olanı yazmak istedik.

Ayarlar > Genel sekmesi > Telefon hakkında > Güncelleme Merkezi > Yazılım güncelleme > Güncelleme için şimdi kontrol.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G5 Türkiye’ye ne zaman gelecek?

LG G5 ülkemize ne zaman gelecek?

lg g5 ne zaman gelecek

LG’nin yeni amiral gemisi modeli LG G5 tanıtıldıktan sonra gözler LG G5’in ne zaman Türkiye’ye geleceği merak ediliyordu.LG G5’in Türkiye satış fiyatı ne kadar olabilir diye merak edilirken resmi bir açıklama malesef yapılmadı.Fakat yurt dışında Clove adlı bir ingiliz perakendeci ise 500 euro civarında ön sipariş almaya başladığı belirtiliyor.Yurt dışı fiyatı 500 euro olarak düşünürsek bu telefonun Türkiye satış fiyatı 2500 TL civarlarında olması beklenecektir.

LG G5 ise 15 mart 2016 günü ise satışa sunulması beklenmektedir.

LG G5 özelliklerine baktığımzıda 5.3 inçlik Gorilla Glass 4 korumalı bir ekranı bulunmaktadır. 2.2 GHZ hızında çalışan 32 GB dahili hafızası bulunurken microSD kart desteğide bulunmaktadır.16 megapiksellik kaliteli bir arka kamera ve 8 megapiksellik bir ön kamera bulunmaktadır.Android 6.0 Marshmallow ile çalışan LG G5, 7.7 mm kalınlığında ve 159 gram ağırlığında.