Bilim ve Teknoloji

LG G4 Format Atma Sıfırlama ve Reset İşlemleri Nasıl Yapılır

LG G4 Format Atma Sıfırlama ve Reset İşlemleri Nasıl Yapılır?

LG+G4_4

LG G4 cihazınıza herhangi bir nedenden dolayı format atmak istiyorsanız bir takım yöntemlerle format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarları kullanarak format atma işlemi en bilinen yöntemlerden biridir. Bunun için; Ayarlar- Yedekle ve Sıfırlar- Fabrika verilerine sıfırla

Tuşlar yardımıyla cihazınıza format atmak istiyorsanız; telefonunuzu tamamen kapatın. Bu haldeyken Sesi Azalt tuşu ile beraber Açma tuşuna basın. Telefon açıldığında ve ekrana LG logosu geldiğinde Açma tuşunu bırakın. Ardından yeniden Açma tuşuna basın ve bu şekilde basılı tutmaya devam edin. Ekrana Factory Hard Reset başlığı gelecektir. Bu başlığın hemen alt kısmında Erase all user data & restore default settings yazan kısmı göreceksiniz. Yazı çıktığında Sesi Azalt tuşu ile beraber Yes üstüne gelerek Açma tuşuna basın.

Yeniden sorgu belirdiğinde Sesi Azalt Tuşu ile beraber Yes üstüne gelerek Açma tuşuna basın. İşlemlerden sonra format atma işlemi başlamış olacaktır.

Cihazınızda format işleminden sonra bütün verilerin silineceğini unutmayın. Bu nedenle işlemden önce cihazdaki verilerinizi yedekleyin.

Not: Unutmayınız bu yapacağınız işlem telefonu garanti kapsamı dışında bırakacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu