Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

İmei kaydı için gereken şartlar neler

İmei kaydı için gereken şartlar neler

EMIE kayıt

Yurt dışına çıkanlar gelirken yanında mutluka bir akıllı telefon getirmektedir.Genellikle bu telefon fiyatı yurt dışında daha uygun ise getirmek şart oluyor.

Yada herhangi birisinden yurt dışı telefon almak istediniz ve Türkiye’de kullanmak için emei kaydı yaptırmanız gerekmektedir.Bunun içiin bazı şartlar gerekmektedir.Bunları aşağıda detaylı bir şekilde yazdık. Ucuz fiyatta geçici imei kaydı yapanlara lütfen inanmayın.Bir süre sonra emei kaydınız silinip tekrardan uğraşmak zorunda kalıyorsunuz.

Kayıt için gereken şartlar:

– Yurda giriş tarihiniz üzerinden 60 günden fazla zaman geçmemiş olmalıdır.
– Eğer İnternet bankacılığı kullanmıyor iseniz; harç bedeli vergi dairelerine ya da Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalara, T.C. Kimlik numaranız belirtilerek yatırılmış olmalıdır.
– Eğer İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, sisteme entegre bankaların İnternet şubelerini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Bunun için başvurunuzun bir sonraki aşamasında karşınıza çıkacak olan listeden bir banka seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
– IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.
Kayıt işlemleri telefonunuzda *#06# tuşlandığında ekranda görülen IMEI numarası ile yapılmaktadır. Yanlış IMEI ile yapılan kayıtların iptali veya düzeltilmesi mevzuat gereği mümkün değildir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir