Huawei desen kilidi nasıl kırılır? Desen kilidini unuttum

Huawei modellerinde desen kilidini unuttuysanız bu yazımızdan faydalanarak kilidi açabilirsiniz.

huawei-desen-kilidi-acma

Bir ziyaretçimiz Huawei akıllı telefonda desen kilidini unuttuğunu ve nasıl kırabileceği konusunda bilgi istemiştir.Teknoscrool.com olarak elimizden geldiği kadar yardımcı olmak istiyoruz.Aslında Android işletim sistemi kullanan tüm telefonlarda olduğu gibi Huawei desen kilidi kırma işlemide aynıdır.İşletim sistemi güvenliği olduğu için farklılık göstermemektedir.Desen kilidinizi açmanız için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

İlk olarak desen kilidinizi unuttuğunuz zaman hemen telefona format atmaya çalışmayan.Çünkü unutulan desen kilidini kırmak için 2 tane farklı yöntem bulunmaktadır.İlk olarak desen kilidini 5 kez yanlış girdiğiniz zaman ekranın altında size seçenekler çıkacaktır.Burada YEDEK PIN bölümüne giriş yapın ve desen kilidi oluşturmadan önce girmiş olduğunu Kurtarma PIN kodunu deneyiniz.Birçok kişi bu sayede telefonu açmaktadır.Eğer PIN kodunuda unuttuysanız en son yönteme geliyoruz.5 kez desen kilidini yanlış girdikten sonra modeli unuttum sekmesine tıklayınız ve karşınıza Google hesap mailinizi ve şifrenizi girmenizi isteyecektir.Bu Google hesabı telefonu kurmadan önce açmış olduğunu GMAİL hesabıdır.GMAİL harici herhangi bir hesap ile açmayı denemeyiniz.Telefonuza kurulu olan gmail hesabınızı ve şifrenizi girdikten sonra desen kilidini açabilirsiniz.

Not:Eğer hem PIN kodu hem GMAİL hesabınızı unuttuysanız mecburen telefona format atmanız gerekmektedir.Bize modelinizi söylerseniz format atma yöntemini sizlere iletelim.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

10 Yorum

 1. Tamer uygun

  11 Haziran 2017 at 17:45

  Hüdai p9 cihazının ekran şifresini unuttum ne yapmalıyım. Hayırlı günler kolay gelsin.

 2. Tamer uygun

  11 Haziran 2017 at 17:47

  Hüdai p9 cihazının ekran şifresini unuttum ne yapmalıyım.

 3. Teknoloji

  12 Haziran 2017 at 17:58

  Merburen format atmanız gerekmektedir.Ses kısma ile güç tuşlarını kullarak format atmanız gerekiyor.

 4. mustafa

  26 Ekim 2017 at 22:23

  huwaeı y320.u10 telefonum desenini unuttum email adresi istiyor ama onuda bilmiyorum ne yapmam gerekir resimleri alabilirmiyim içinden

 5. Teknoloji

  27 Ekim 2017 at 10:06

  Mustafa bey,

  Şart aletinin USB kablosunu bilgisayara takın ve telefonu görecektir.Bilgisayarın içinden fotoğraflarınızı alabilir ve daha sonra format atabilirsiniz.

 6. dilek

  4 Ocak 2018 at 01:35

  Mate 9 pro kullanıyorum ekran pin kodumu unuttum parmak izimi askıya aldı gmail hesabıyla nasıl acabilirim. Sadece pin soruyor 3 defa denemeden sonra yarım saat bekletip yine pin soruyor. Gmail hesabımı biliyorum ama nasıl giriş yapmam gerek şifreli unuttum secenegi yok

 7. Teknoloji

  9 Ocak 2018 at 13:05

  Dilek hanım son güncellemelerden sonra gmail ile oturum açma malesef gitti.Mecburen format atmak zorunda kalacaksınız.Hatırlayabilirseniz PIN kodunuzu bulmaya çalışmanızı öneririm.

 8. Abdurrahim

  10 Ocak 2018 at 23:56

  P9 li te kullanıyorum download la test versiyon and recovery diyo internete baglanmiyo napicam

 9. Ilayda

  13 Mayıs 2018 at 20:20

  Huawei p 9 lite kullanyrm. Desenimi unuttum ve denedikce bir saat sonra tekrat deneyn diyor yapyrm olmayor. Telefonun herhangi bsr yerinde de deseninimizi unuttunuz veya yedek pin istemiyor. Ne yapmaliyim

 10. Teknoloji

  15 Mayıs 2018 at 12:02

  Eğer kurtarma çıkmıyorsa format atmaktan başka çareniz bulunmuyor.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir