Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Google Aramalarında İsmimi Nasıl Silerim?

Google aramalarında isminiz sürekli çıkıyor ve bu durumdan rahatsızsanız birbirinden farklı yöntemlerle isminizi Google aramalarından silebilirsiniz.

google isim silme

Daha çok Facebook ile Twitter gibi en çok kullanılan uygulamalarda çıkan fotoğraflar yada bilgiler silinmek isteniyor. Bunu yapabilmek için profilinizi farklı şekilde düzenlemelisiniz.

Facebook uygulamasına giriş yapın. Ardından Ayarlar/Gizlilik kısmında Facebook’un dışındaki arama motorlarının profiline bağlantı vermesini istiyor musun? kısmını Hayır olarak seçmelisiniz.

Twitter’da bununla ilgili herhangi bir ayar yok. Fakat bunu engellemek için Ayarlar/Gizlilik kısmından Tweet gizliliği kısmını kullanarak bilgilerinizi gizleyebilirsiniz.

Adınızın çıkmış olduğu sayfaya ulaşmanız mümkün değil ise; aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Kaldırmak istediğiniz içerik üzerine gelin ve sonuçlar üstünde sağ tıklayarak Bağlantı adresini kopyala kısmına tıklayın. Bu isteği yapmak için Gmail adresine giriş yapın ve kaldırma isteği sayfasını bulun. Karşınıza bir form gelecek. Burada yeterli bilgileri girin ve kopyaladığınız linki buradaki alana yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra kaldırma isteğinde bulun kısmına tıklayın.

Forumun alt kısmına indikten sonra dilediğiniz URL bilgilerini dosya yükleme kısmına atabilirsiniz. Google Kaldırma potikaları gereğince sizinle ilgili daha farklı içerikler varsa Google’dan kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir