Bilim ve Teknoloji

Faturasız hattıma ne kadar süre yükleme yapılmazsa hattım kapanır?

Ziyaretçimiz Faturasız hattıma ne kadar süre ile yükleme yapmazsam ne zaman hattımın kapanacağıan dair bilgi istemiştir.

faturasız hat ne zmana kapanır

Faturasız hatların kullanım rahatları fatura hatlara göre çok daha iyidir.Fatura aşma derdi yok,kampanyaları çok daha iyi olabiliyor.Ayrıca faturasız hattı kapatmak çok kolaydır.Kullanılmayan hat kendi kendine kapanmaktadır.

Faturasız hatların geçerlilik süresini koruyabilmesi için düzenli olarak yükleme yapılması gerekmektedir. Son yükleme tarihine göre belirlenen Aktif Süre ve Pasif Süre aşağıdaki şekildedir.

Aktif Süre (180 gün): Son yükleme tarihinizden itibaren, 180 gün süresince hattınız hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olur. 180 günün sonunda tekrar yükleme yapmamışsanız, hattınız dış aramalara kapatılır ve 90 günlük pasif süre uygulaması başlar.

Pasif Süre (90 gün): Pasif süre boyunca hattınız dış aramalara kapalıdır, sadece hattınızdan çağrı alabilirsiniz. Tekrar arama yapabilmek için yükleme yapmanız gerekmektedir.

Pasif sürenin bitimine kadar hattınıza yükleme yapmamanız halinde ise, hattınız tamamen kapatılır ve söz konusu hatta ilişkin Abonelik Sözleşmeniz iptal edilir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu