Apple iOS Haberleri

Periscope Uygulaması ve Bilinmeyen Yönleri

Periscope Uygulaması ve Bilinmeyen Yönleri

periscobe

Son zamanlarda sıklıkla kullanılan Periscope uygulamasının bilinmeyen yönlerini ele alacağız. Periscope uygulamasına Twitter hesabınız varsa çok kısa sürede sahip olabilirsiniz. Google Play Store’dan Periscope uygulamasını aratıp telefonunuza indirin. Ardından uygulama sizi yönlendirecek ve kısa süre içinde periscope hesabına giriş yapmış olacaksınız. İsterseniz sizi takip eden kişilere video uygulaması ile kendinizi gösterebilir ve gelen sorulara sesli şekilde yanıt verebilirsiniz. Periscope uygulamasında karşı tarafa mesaj halinde soru soran kişileri karşı tarafın görmesi mümkün değildir.

İzlediğiniz bir yayını çok beğendiyseniz 24 saat içinde aynı yayını defalarca izleyebilirsiniz. Yayınlar Periscope’da 24 saat sonra silinmektedir. Yayın yapan kişinin sohbetini beğendiyseniz sağ tarafta parmağınızı sürekli dokundurarak kalp yollayabilirsiniz. Bir kişinin daha önce yayın yapıp yapmadığını anlamak için; Periscope profilindeki kalp sayısına bakabilirsiniz. Buradaki kalp sayısı 0 veya 1 ise bu kişi hiç yayın yapmamaış demektir. Periscope uygulamasındaki fotoğrafınızı değiştirmek için Twitter profilinizdeki fotoğrafı değiştirmeniz gerekmektedir. Twitter ve Periscope birbirine bağlantılı uygulamalardır.

Periscope uygulaması bazı telefonlarda çalışmamaktadır. Telefonunda arıza olduğunu düşünen kişilerin telefonları Periscope uygulamasını desteklememektedir. Periscope uygulamasının çalıştığı telefonların işletim sistemleri; İOS ile Android’dir. İOS 7.1 ile Android 4.4 üzerindeki sürümlerle çalışan telefonlar ve tabletlerde kullanılmaktadır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu