Apple iOS Haberleri

iPhone Bildirimleri Nasıl Kapatırım ?

iPhone İOS 9 Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

iphone bildirimleri nasıl kapatılır

IOS 9 özelliği gelmesiyle beraber, iPhone modeller kullanım olarak mükemmel bir hale geldi. özellik ve telefonu çok seri kullanma gibi farklı özellikler sayesinde, kullanıcılar artık diledikleri tarzda Apple modelini kullanıyor. iPhone modellerinde, kullanıcıların gereksiz ” Bildirimler” almaması için özenle yapılmış ayarları  da var. bu ayarlar sayesinde  kısa  sürede Bildirimleri kapatır ve gerçekten rahat edersiniz. bazen gelen asılsız haber bildirimleri bile insanın canını sıkıyor.

iPhone Bildirimleri Kapatma 

Ayarlar-Bildirimler-Facebook seçeneklerine gelmeniz gerekiyor. biz burada Facebook2u örnek olarak verdik. Siz  ” Bildirimler” bölümlerine gelerek, buradan dilediğiniz Uygulamayı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz zaman bir alt menü açılacak.Buradan ise;

– Allow Notifications ( Bildirimlere İzin Ver ) yazan yere tıklayın. orada ” Yeşil Işık” pasif duruma düşer. bu sayede sizde gereksiz olan bir sürü Bildirimlerden kurtulmuş olursunuz. Bu sayede her zaman gelen ve bazen gerçekten de gereksiz bir şekilde gelen bildirimlerden kurtulmuş olacaksınız. iPhone modellerinde yer alan bu ayar , aslında ” IOS 9″ özelliğiyle beraber geldi. Android telefonlarda bu tarz bir güncelleme yok. Yani, yapılması gereken hesaplardan çıkmak. bunu her zaman giriş-çıkış olarak yapamazsınız. buda çok zorlar sizi. iPhone modellerinde  IOS 9 sayesinde böylesine güzel bir Ayar kısmı gelmiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu