Apple iOS Haberleri

iOS: iPhone mesajları ve fotoğrafları kurtarmak

Bu sene onuncu yıldönümünü kutlayacak olan iPhone telefonlarla, bugüne kadar milyonlarca mesaj gönderildi, sayısız fotoğraf çekildi.

Tüm bu mesaj ve fotoğrafları genellikle telefondan yer açmak için siliyoruz fakat ya hata yaptığımız anlarda? İşte o zaman da iMyFone uygulamasıyla geri alabiliriz.

iPhone Mesaj ve Fotoğrafları Kurtarmak

iMyFone adlı uygulama toplamda 22 farklı dosya türünü desteklerken, sadece SMS ve fotoğrafları geri getirmekle kalmıyor, aynı zamanda rehberinizi, WhatsApp, Viber, KiK, Line ve WeChat gibi uygulamalardaki mesajlarınızı da kurtarıyor.

iMyFone, bunu yaparken iTunes ve iCloud yedeklerinden faydalanıyor ve istenilen verileri geri getiriyor. Kişisel verilerinizi başka yerlere de sunmadığını dile getiren program, güvenli bir kullanım sağlıyor.

iMyFone nasıl kullanılır?

Uygulamayı App Store’dan indirdikten sonra akıllı kurtarma seçeneğini başlatın ve ardından kurtarılmak istenen veri türünü seçin. ‘Recover from İos Device’ olarak geçen bu ekranda birden fazla veri tipi seçmeniz de mümkün. Aynı zamanda fabrika ayarlaya dönebilir, jailbreakle ortadan kaybolan bilgileri de geri alabilirsiniz.

Elbette tahmin edeceğiniz gibi daha önce bilgisayara iTunes kurup bu şekilde iPhone telefonunuzun yedeklerini aldıysanız işiniz daha da kolay olacak. Ayrıca şifrelenmiş yedek verileri de kimi zaman sorun yaratabiliyor. iOS 10 üstü şifreli veriler kurtarılamazken, iOS 9 öncesini ise geri alabilirsiniz. iCloud yedek dosyalarını kurtarmak için de iki aşamalı doğrulamayı kapatmanız gerekmekte.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu