Apple iOS Haberleri

İOS 9 Beta Nasıl Yüklenir

İOS 9 Beta Nasıl Yüklenir?

ios 9

Apple’ın Eylül’de kullanıcılarına sunacağı İOS 9 için beta testi başladı. İOS 9 Beta’nın nasıl yükleneceğini bilmeyen kullanıcılara inceliklerini anlatacağız.

İOS 9 yükleyebilmek için öncelikle Apple’ın Beta Yazılım programına kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için beta.apple.com adresine girin ve Apple kimliğinizi kullanarak oturum açın. Buradan Beta Yazılım programına kayıt olun ve İOS sekmesinde bulunan enroll your İOS Device sekmesine tıklayın. Ardından yeni bir sayfa açılacak. Açılan sayfada henüz kullandığınız İOS sürümünü İtunes yardımıyla yedekleyin ve arşivleyin. Bu yöntemle yeni sürümden memnun kalmazsanız eski sürüme dönüş yapabilirsiniz.

Yedekleme işlemi için iTunes’u açın ve kenar kısımda yer alan Özet’e tıklayın. Açılan sayfada ise Şimdi Yedekle kısmına tıklayın. Yedekleme bittikten sonra iTunes-Tercihler-Aygıtlar menüsüne girerek Control tuşuna basın ve son olarak aldığınız yedeklemenin üzerine tıklayarak Arşivle’yi seçin.Yedekleme işlemini bitirdikten sonra gelen bağlantıya tıklayarak profili İOS aletinize yükleyin.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu