Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İOS 9 şikayetleri çıkmaya başladı

İOS 9 şikayetleri ve sorunlar çıkmaya başladı

ios 9

16 eylül 2015 günü İOS 9 işletim sistemi güncellemesi yapıldı.Bir çok Apple kullanıcısı İOS 9 güncellemesini heyecanla yaptı.

Tabi bu güncellemelerden sonra bazı bir kaç sorunlar ortaya çıkmaktadır.Genel olarak haberlerimize gelen yorumlara baktığımızda şarj konusunda sorunlar olduğu dile geliyor.İOS 9 sorunları ilerleyen günlerde daha net bir şekilde belli olacak ve sorunlar genel olduğunda kesin olarak ufak bir güncelleme gelerek sorunlar halledilebilir.

İOS 9 hakkında yapılan yorumlara baktığınızda sizinde olumlu yada olumsuz bir görüşünüz varsa lütfen bize iletiniz.

İOS 9 şarj tüketimi nasıl

İOS 9 sorunları ve yorumları

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İOS 9’dan olumlu yorumlar geliyor

İOS 9 güncellemesi yayınlandı.

ios 9

İOS 9 güncellemesi 16 eylül 2015 itibari ile telefonlara geldi.Güncellemeyi yapmak isteyenler azcık tedirgün durdu diyebiliriz.BU Apple’da pek olmuyor fakat herhangi bir işletim sistemi güncellemesi geldiğinde telefonlar daha kötü durumlara maruz kalabiliyor.

İOS 9 soruları ve yorumları konulu haberimizi İOS 9 yayınlanmadan önce açmıştık.İOS 9’a geçenler yorumlarını teker teker bırakmaya başlıyorlar.İlk gelen yorumda İOS 9’un çok kararlı ve sorunsuz olarak çalıştığı yönünde geldi.Diğer kullanıcılardanda İOS 9 yorumlarını bekliyoruz.

İlerleyen güncellerde kullanım süresi arttıktan sonra ve kullanıcı sayısıda arttıktan sonra İOS 9 detaylar daha net bir şekilde belli olmaya başlayacaktır.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İOS 9 güncellemesini hangi cihazlar alıyor

İOS 9 güncellemesini alacaklar cihazlar belli oldu

ios 9

İOS 9 işletim sistemi bugün akşam yayınlanacak.Apple kullanıcıları heyecanla gelecek İOS 9’u beklemektedir.İphone 6S ve İphone 6S plus tanıtımı yapıldığında 16 eylül günü İOS 9’un yayınlanmaya başlayağı netleşmişti.

İOS 9 ile bir çok yenilik gelecek.Yeni güncelleme ile pil tüketimine karşıda işe yarayacak bir güncelleme olacağı yönündedir.Sadece performans ve batarya konusunda güncellemeler olmayacak.Apple yaptığı her güncellemede telefonlar neredeyse baştan aşağı değişiyor.

Listeye baktığınızda akıllı telefonunuzun güncellemeyi alıp almadığını göreceksiniz.İphone 4 kullanıcıları malesef bu güncellemeden yararlanamıyacak gibi gözükmektedir.İphone 4S’ten başlayan güncelleme sonrasında yorumlarınızı bekliyoruz.

Peki İOS 9 güncellemesini hangi modeller alacak

-iPhone 4s
-iPhone 5
-iPhone 5c
-iPhone 5s
-iPhone 6
-iPhone 6 Plus
-iPhone 6S (halihazırda yüklü geliyor)
-iPhone 6S Plus (halihazırda yüklü geliyor)
-iPad 2
-iPad (3.nesil)
-iPad (4. nesil)
-iPad Air
-iPad Air 2
-iPad mini
-iPad mini 2
-iPad mini 3
-iPad mini 4 (halihazırda yüklü geliyor)
-iPad Pro (halihazırda yüklü geliyor)
-iPod touch (5. nesil)

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İOS 9 Beta Nasıl Yüklenir

İOS 9 Beta Nasıl Yüklenir?

ios 9

Apple’ın Eylül’de kullanıcılarına sunacağı İOS 9 için beta testi başladı. İOS 9 Beta’nın nasıl yükleneceğini bilmeyen kullanıcılara inceliklerini anlatacağız.

İOS 9 yükleyebilmek için öncelikle Apple’ın Beta Yazılım programına kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için beta.apple.com adresine girin ve Apple kimliğinizi kullanarak oturum açın. Buradan Beta Yazılım programına kayıt olun ve İOS sekmesinde bulunan enroll your İOS Device sekmesine tıklayın. Ardından yeni bir sayfa açılacak. Açılan sayfada henüz kullandığınız İOS sürümünü İtunes yardımıyla yedekleyin ve arşivleyin. Bu yöntemle yeni sürümden memnun kalmazsanız eski sürüme dönüş yapabilirsiniz.

Yedekleme işlemi için iTunes’u açın ve kenar kısımda yer alan Özet’e tıklayın. Açılan sayfada ise Şimdi Yedekle kısmına tıklayın. Yedekleme bittikten sonra iTunes-Tercihler-Aygıtlar menüsüne girerek Control tuşuna basın ve son olarak aldığınız yedeklemenin üzerine tıklayarak Arşivle’yi seçin.Yedekleme işlemini bitirdikten sonra gelen bağlantıya tıklayarak profili İOS aletinize yükleyin.