Apple iOS Haberleri

Apple Music İle Taylor Swift Anlaşmazlığı Devam Ediyor

Apple Music İle Taylor Swift Anlaşmazlığı Devam Ediyor

Apple Music
Apple Music

Apple Music tarafından gerçekleştirilen açıklama ile 3 aylık kullanıcılara ücretsiz sunulacağı belirtilen uygulama süresince sanatçılara herhangi bir telif bedeli ödenmeyeceği, geçtiğimiz günlerde Spotify uygulamasından da parçalarını geri çeken Taylor Swift’i harekete geçirdi.

Taylor Swift tarafından yapılan değerlendirmede, Apple Music tarafından gerçekleştirilen uygulama şartlarının kendisi tarafından kabul edilebilir olmadığına dikkat çekilirken Apple Music bünyesinde hiçbir şarkısının bu şartlar altında yayınlanmayacağını belirtti.

Taylor Swift tarafından yapılan açıklamadan sonra Apple’ın geri adım attığı belirtilirken Apple Music tarafından sunulacak üç aylık ücretsiz kullanım süresince de prodüktör ve sanatçılara ödeme yapılması kararı alındığını belirtti.

30 Haziran’dan itibaren kullanıma gireceği ifade edilen Apple Music uygulamasının ilk üç ay ücretsiz kullanımının ardından aylık abonelik miktarının 9,99 TL olacağı, aynı aileden kullanılacak üyelik için ise aile paketi uygulaması çerçevesinde rakamın 14,99 TL olarak belirlendiği ifade edildi.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu