Kategoriler
Android Haberleri

Samsung Galaxy Note 4 Format Atma Sıfırlama ve Reset Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy Note 4 Format Atma Sıfırlama ve Reset Nasıl Yapılır?

note 4 format atma

Samsung Galaxy Note 4 telefonunuza bazı dırımlarda virüs girebilir ve bu nedenle telefonunuzda yavaşlamalar görülebilir. Bu tip durumlarda cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir. Fabrika ayarlarını sıfırlarsanız dosyalarınız ve çeşitli verileriniz tamamen silinir. Bu nedenle verilerinizi yedeklemeden önce fabrika ayarlarına dönmemeye dikkat edin. Cihazınızın fabrika ayarlarını sıfırlamadan önce şarjınızın %50 üstünde olmasına dikkat edin.

Sıfırlama işlemini aşağıdaki adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Menü- Ayarlar- Yedekle ve sıfırla- Fabrika ayalarına sıfırla- Telefonu sıfırla- Herşeyi sil

Sıfırlama kodlarını kullanarak da cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle telefonunuz tamamen açık haldeyken *2767*3855# tuşlayın ve onaylayın. Bu işlemi yapmış olduğunuz an format işlemide başlamış olacaktır.

Cihazınıza format atmanın başka bir yolu daha vardır. Bunun için cihazınızı tamamen kapatın. Kapalı durumdayken Sesi Yükselt tuşu ile Home tuşuna beraber basılı tutun. Tuşlara basarken aynı anda Açma tuşuna basın. Elefon açıldığında logoyu görür görmez tuşların hepsini bırakın.

Karşınıza Kurtarma ekranı gelecektir. Gelen ekranda ise Sesi Azalt tuşuyla Wipe Data-Factory Reset seçerek Açma tuşuna basın. Yes’i seçerek Açma tuşuna basın. Gelen ekran üzerinde Reboot System Now seçerek Açma tuşuna basın. Bu işlemlerden sonra format işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır. Cihazınızın fabrika ayarlarına dönmüş olması gerekmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir