Android Haberleri

Android Telefondan Televizyona Görüntü Nasıl Aktarılır

Android Telefondan Televizyona Görüntü Nasıl Aktarılır?

android

Telefonunuzun görüntüsünü daha büyük görebilmek için televizyona aktarmak iki şekilde yapılmaktadır. Kablolu yada kablosuz olarak görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Kablolu bir şekilde görüntü aktarımı yapmak için HDIM kablo kullanmanız gerekmektedir.

Samsung telefonunuz varsa bu işlem için HML HDMI kablosunu almanız gerekmektedir. Bu kablonun cihazı şarj etme özelliğide bulunuyor. Telefonunuza şarj aletini bağlamazsanız görüntüyü televizyon ekranında göremezsiniz.

Kablosuz olarak aktarım yapmak için telefon ve televizyonunuz DLNA desteklemesi gerekmektedir. Kablosuz aktarım kabloluya göre daha sınırlıdır. Kablosuz bağlantı yapıyorsanız telefonda yer alan video, müzik ve fotoğrafları aktarabilirsiniz. Kablolu bağlantının en iyi tarafı telefonun ekran görüntüsünün televizyona aktarılmasıdır.

Kablosuz yapacağınız bağlantı için kablosuz ağınız olmalıdır. Televizyon ile telefonunuzu kablosuz ağa bağlamanız gerekmektedir. Samsung cihazınız varsa Allshare uygulamasını indirip aktarım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öteki cihazlar için uygun bir uygulama varsa indirdiğiniz uygulamayla aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu