Android Haberleri

Android Tablet Nasıl Resetlenir

android tablet reset atmaAndroid Tablet Nasıl Resetlenir

Android tabletlere bazı nedenlerden dolayı reset atmak isteyebilirsiniz. Öncelikle bu işe başlamadan evvel yedeklerinizi mutlaka almanız gerekmektedir.

İlk olarak Ses Kısma ile Güç düğmesine birlikte basarak tabletinizi açın. Tablet açıldıktan sonra android logosu gelecektir. Logo gelene dek tuşlara basmaya devam edin. Ardından Wipe data-factory yazısı ekranda görünecektir. Ses açma ile kapama tuşlarını kullanarak şıkları işaretleyebilir ardından da power tuşunu kullanarak onaylayabilirsiniz.

İkinci bir format yöntemi olarak; Ayarlar kısmını kullanabilirsiniz. Ayarlar menüsüne girerek Yedekle ve Sıfırla kısmına giriş yapın. Fabrika Verilerine Sıfırla kısmını işaretleyin ve fabrika ayarlarına dönüş yapın.

Bir diğer yöntem olarak tabletinizin hiç açılmaması durumunda başka bir işlem yapabilirsiniz. Tabletin açılmaması halinde tabletin Firmware sürümünü indirebilirsiniz. Firmware indirdikten sonra dosyayı hafıza kartının içine çıkarın. Ardından güç düğmesi ile bu düğmenin yanında yer alan tuşa basılı tutarak yükseltme halinde başlatın. Bu işlem 5 yada 10 dakika kadar devam edecektir. Ardından işlem tamamlanmış olacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu