Android Haberleri

Android 6.0 Marshmallow pratik bilgiler

Google Android 6.0 Marshmallow karşınızda

android-6-0-marshmallow-icin-en-kullanisli-ipuclari-705x290Google sonunda uzun zamandır üzerinde uğraştığı Android Marshmallow uygulamasını çıkardı.Android Cihazlar üzerinde mükemmeli sunan bu İşletim özelliği, Google markasının kendi modelleri üzerinde de kullanılmaya başlandı.Nexus 6p ve 5X modellerine de gelen Android uygulamasının çalışması harika. Ancak, pil ömrünü daha uzun götürtmek, daha iyi hafızayla beraber kullanmak için, bazı ayarları da bilmek gerekiyor.

İstemediğiniz Uygulamaları Anında Silme

Diğer Android sürümlerinde silinmek istenen bir program için, ayarlar ve oradan Uygulamalara giderek,bu şekilde silme işlemi vardı. Ama Marshmallow 6.0 Uygulamasında bu derde son. ana ekran üzerinde yer alan ve istemediğiniz bir uygulamayı üzerine uzun basarak, üst tarafta çıkan X kutusunun içerisine atmanız yeterli oluyor.

Developer Options Otomatik Açılması

Android 4.2 Versiyonunda bu özelliğin otomatik olarak algılanması yoktu. Ayarlar bölümünden açılması lazımdı. ama Android 6.0 Marshmallow özelliğinde bu kadar uğraşmaya gerek bile yok.

Now On Tap Özelliği

Now On Tap özelliği sayesinde, son aramalarınız, telefon çağrılarınız, bilgi girişleriniz, baktığınız dosyaları…bunların hepsine birden artık tek tuşla bakacaksınız. nasıl mı? Home tuşuna uzun süre basın, bunu yaptığınız zaman karşınıza son gezinmeleriniz, yatay bir Menü halinde ekranda olacak.

Pil Ömrünüzü Uzatın

Marshmallow 6.0 Android, Pil ömründen en fazla tasarrufu sağlayan bir uygulama oldu. ” App Standby” adlı yeni uygulama sayesinde, gereksiz çalışanlar telefon tarafından kontrol altına alınacak. bu özelliği nadir yapan bir uygulama da oluyor. Ayrıca, bir sonraki Şarja kadar programları kendisi kontrol altına tutarak, tasarruf modu sayesinde mükemmel bir şarj ömrünü sunuyor.

Kilidi Dokunarak Açın

Apple marka telefonlarda yer alan ” Parmak Okuyucu” özelliği, yeni Marshmallow uygulamasına da geldi. bu sayede telefonlarınızı tek dokunuşla açmanız mümkün oluyor. Nexus marka telefonların arkasında yer alan, Yuvarlak tuşa tek dokunuş yaptığınız zaman artık telefon açılacak.

Daha İyi Uygulama İzınleri

Android Marshmallow 6.0 sayesinde, istenmeyen uygulamalar kendiliğinden iptal oluyor. bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar-Gelişmiş-Uygulama İzinleri seçeneklerinden daha sağlıklı bir telefon kullanacaksın.

Kilit Açmadan Sesli Komut

kılıt ekranında seslı komutlar

Android Marshmallow 6.0 uygulamasıyla beraber, Apple modellerinde yer alan Sesle komut verme artık mümkün. Ses komutu Kilidi açmadan, sizin sesinizi tanıyacak ve kolayca komut vereceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu