Genel

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Son dönemde gerek fiyat politikası, gerek develt güncesiyle hizmet vermesi açısından kargo işlemi yapacak kullanıcılar sıklıkla PTT Kargo’yu tercih etmekte.

Çok farklı hizmetleri olsa da, zaman zaman PTT Kargo’da da problemler yaşanabiliyor ya da sırf meraktan, kargo takibi yapmak isteyebiliyorsunuz.

PTT Kargo, hem yurtiçinde, hem de yurtdışında bir takip sistemi sağlarken, bu şekilde an be an takip ederek merakta kalmıyorsunuz.

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

İlk olarak, doğrudan en yakın PTT şubesine giderek kargonuzun – postanızın nerede olduğunu, ne zaman teslim edileceğini öğrenebilirsiniz. Bunun için sizden kimliğiniz istenir, ardından T.C. kimlik numarası yardımıyla kargo takibi işleminiz gerçekleştirilir.

Aynı zamanda barkod numarası ile PTT internet sitesi http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ adresinden de kargo takibi yapmak mümkündür. Gönderi Takibi paneline girerek doğrudan barkod numarasıyla kargonuz-postanız nerede öğrenebilirsiniz.

PTT bir devlet kurumu olduğu için, https://www.turkiye.gov.tr/ adresindeki E-Devlet sisteminden de kargo ve postaları takip etmek mümkün. E-Devlet’te PTT ile gönderdiğiniz her şey gözükürken, tek yapmanız gereken siteye E-Devlet şifrenizle giriş yapmak ve ardından PTT Genel Müdürlüğü sayfasına gitmek. Buradan kargo takip paneline geçiş yaptığınızda sizden takip numaranız ya da barkod numaranız istenecek. Gerekli kısımları doldurup hızlıca kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Teslimat Saatleri

PTT bir devlet kurumu olduğu için, kamu daireleriyle aynı saat aralıklarında çalışır. Mesai 08.30’da başlarken, akşam 17.00’de de sona erer. Ayrıca öğle arasında da 12.30 ile 13.30 saatleri arasında 1 saatlik ara verilir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu