Genel

iPhone 6S özellikleri nasıl?

Iphone 6S Plus Özellikleri

iphone 6s özellikleri

Apple markası birçok Iphone severin merakla beklemiş olduğu telefonu sevenleriyle buluşturdu. Iphone 6S Plus cihazında Apple şirketinin yongaseti A9 bulunuyor. Bu yongaseti cihazın %70 oranında daha iyi bir hıza kavuşmasını sağlıyor. %90 oranında başarılı bir grafik işlemcisi yer alıyor.

M9 yongasetinde bulunan hareketli işlemci sensörlerinin A9’da da bulunduğunu söylemek mümkün. Cihazda; dokunmatik parmak izi sensörüde bulunuyor. Arka kamerası 12 MP olan cihaz, üst seviye video çekimini seven kullanıcıları sevindirecek performasta. Iphone 6S ve 6S plus cihazlarda bundan böyle 4K video çekmeniz mümkün olacak.

Cihaz Iphone 6S’e göre daha geniş bir ekrana sahip. Tasarım olarak daha geniş bir ekrana sahip olması; gelecek yıllarda Iphone cihazlarında geniş ekranlı cihazlara rastlayacağımızın bir işareti.

Iphone 6S Plus uzay grisi, gümüş ve altın sarısı renklerinden oluşan seçeneklerle kullanıcılara sunuluyor.

Iphone 6S Plus 5.5 inç büyüklüğünde ve Full HD ekran çözünürlüğüne sahip olarak karşımıza çıkıyor. Ekran çözünürlüğünün 6 Plus modelinden farklı olmadığını söyleyebiliriz. Iphone 6Plus cihazının bataryası 2915 mAh kapasitesiyle geliyor. Bu özellikte Iphone 6 Plus ile aynı özelliklere sahip. Güç tüketimini verimli şekilde kullanan batarya yerine cihazda da değiştirilmeden kullanılmış.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu