Genel

Hızlı ingilizce nasıl öğrenilir?

İngilizce’yi Daha Kolay Öğrenmek İçin Tavsiyeler

hizli-ingilizce-ogrenme

İkinci bir dil öğrenmek sizi her zaman ön plana çıkarır. Dünya üzerinde en çok konuşulan dillerden biri olan İngilizce’yi iyi bir şekilde öğrenmek istiyorsanız çeşitli antremanlarla pekiştirmek zorundasınız.

İngilizce öğrenmekte ki amacınız önemli değil. Her ne sebeple olursa olsun öğrenmek istiyorsanız ilk olarak bu konuyla ilgili bir azminiz olmalı. Öğrenme zamanını yarıda bırakacaksanız bu iş için heveslenmenize gerek yok. Sadece öğrenmeye odaklanın amaç önemli değil. Amacınızı aklınızda tutabilmek için telefonunuza not yazabilirsiniz. Her zaman gözönünde olan bir amaç sizi motive edecektir.

İngilizce öğrenmeye başladığınız an kendinizi öğrenci gibi hissedin. Yeni bilgilerden, olanaklardan ve tecrübelerden yararlanmayı unutmayın. Tekrar ederek kendinizi geliştirmeye çalışın. Öğrendiklerinizi tekrar etmezseniz kısa sürede aklınızdakileri de unutursunuz. Tekrar ilk temel kuraldır. Tekrar ederken yeni bir kelimeyi başka zamanlarda cümle içinde kullanmaya çalışın. Böylelikle hem kelimeyi aklınızda tutmuş olacaksınız hemde zamanlarla ilgili alıştırmaları da bir arada yürüteceksiniz.

Bol bol İngilizce metinler okuyun. Okuduğunuzdan ilk başlarda birşey anlamadığınızı hissedip işi yarıda bırakmaya kalkmayın. Zaman içinde herşeyin yerine oturduğunu göreceksiniz. Okurken sesli bir biçimde okuyarak kelimeleri duymaya çalışın. Hem okumanızı hem de konuşmanızı geliştirmiş olacaksınız. Bilmediğiniz kelimeleri öğrenmek için sözlüğe göz atmak size yeni kelimeler katacaktır. Hikaye kitapları bunun için biçilmiş kaftandır.

Okumanın önemini destekleyen en iyi hareket dinleme hareketidir. Listening uygulamalarını telefonunuza indirin ve bol bol dinleyin. Yabancı şarkı dinleyip sözlerini anlamaya çalışın. Kulaklığınızı takarak yabancı metinler dinleyin. Boş kaldığınız süre zarfında ingilizce metinler dinlemeye özen gösterin. Bir müddet sonra cümleleri kavramaya başladığınızı göreceksiniz.

Gün içinde bir çok dizi izlemeye çalışın. Belgesel yada dizi izlerken mutlaka alt yazılı olanları tercih edin. Cümle yapılarını, gramer farklılıklarını bu şekilde daha iyi kavrayabilirsiniz. Bunun için internet üzerinde bir çok kaynak bulabilir ve kendinizi bu doğrultuda da geliştirebilirsiniz. Hızlı şekilde kavrama imkanlarından faydalanmayı unutmayın.

Her gün aynı saatlerde çalışmaya özen gösterin. Gün içinde kendinize iki saat çalışma süresi koyduysanız aynı saatlerde bunu gerçekleştirmeye çalışın. Alışkanlık kazanarak İngilizceyi daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Özel bir hocadan ders alıyorsanız hocanıza sürekli konuşup pratik yapmak istediğinizi söyleyin. Konuşmadan İngilizce’yi çok iyi öğrenemezsiniz. Hata yapmaktan çekinmeyin. Herkes yabancı dil öğrenirken mutlaka zorlanır. Sizde bu evrelerden sonra iyi şekilde İngilizce konuşuyor olacaksınız. Sitelere üye olarak orada pratik yapmak isteyen insanlarla iletişime geçin. Siz gibi olan birçok insan olduğunu unutmayın.

İngilizce’yi öğrendiğinizde size ne gibi kapılar açılacağını düşünün. Motivasyonunuz her zaman yüksek olsun. Kazanımlarını düşünerek öğrenmeye çalışırsanız daha istekli olursunuz. Bunun için farklı motivasyon kaynaklarını kullanın. Çevrenizdeki insanlardan konuyla ilgili yardım isteyin ve sizi desteklediklerini görmenin mutluluk verdiğini ifade edin.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu