Kategoriler
Genel

✔ Tik (onay) İşareti Nasıl Yapılır? Tik simgesi kopyala

Tik işareti nasıl yapılır yada Tik işareti kopyalama konusunda bilgi arıyorsanız bu yazımızda istediğiniz bilgilere ulaşabileceksiniz.

Tik işareti günümüzde çok fazla tercih edilen bir işaret olmadığı için klavye’den kısayol öğrenmek yerine internete girip kopyalamayı tercih etmekteyiz. Tabi Microsoft Office aktif kullananlar Tik işareti klavye kısayol tuşlarını bilmek zorundadır.

✓ Tik İşareti (Onay) Nasıl Yapılır?

İlk olarak bilgisayar kısayolu deneyerek Tik işaretini çıkarmayı deneyiniz. İlk olarak Alt tuşuna basılı tutunuz ve 0252 rakamlarını tuşlayınız. Genellikle bu tuş kombinasyonu kullanınca istenilen word tik işareti çıkmamaktadır. Bizim size önerimiz sık olarak bu Tik işaretini kullanıyorsanız kesinlikle simge kısmına eklemeniz sizin için faydalı olacaktır. Bir kere ekledikten sonra artık rahatça Tik işaretini yazı içerisine ekleyebilirsiniz.

Word’de Tik simgesi nasıl eklenir?

İlk olarak bir tane Word sayfası açınız. Daha sonra aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibi üst kısımda “Ekle” sekmesine bastıktan sonra sağ tarafta bulunan Simge butonuna basınız.

Simge butonuna bastıktan sonra “Tüm Simgeler” bölümüne geçiş yaptığınızda aşağıda eklediğimiz fotoğraftaki gibi bir ekran açılacaktır. Resimde kırmızı kutu içerisine aldığımız alanları sizinde seçmeniz gerekiyor. “Yazı Tipi” bölümüne Segoe UI Symbol seçiniz. Daha sonra Alt Küme bölümüne ise Dingbats seçtikten sonra Word Tik Onay işareti çıkacaktır.

 

Yukarıdaki adımlardan sonra “ekle” dedikten sonra yazı içerisine artık Tik onay işareti eklenmiş olacaktır. Diyeceksiniz ki her seferinde bu işareti çıkarmak için aynı adımları yapmam mı gerekiyor? Cevap: Hayır

Ekle” kategorisinde Simge‘ye tıkladığınızda artık TİK işareti ilk kısımda çıkacaktır. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi sizinde Tik işareti yer alacaktır.

Not: Bizim eklediğimiz Tik işareti haricinde birden fazla Tik işareti bulunmaktadır. Siz burada hangi şekilde bir Tik işareti kullanmak istiyorsanız o simgeyi seçebilirsiniz.

Excel’de Tik simgesi nasıl eklenir?

Excel’de Tik (Onay) simgesi nasıl eklenir sorusuna uzun uzun yanıt vermek istemiyoruz. Yukarıda anlattığımız Word’de Tik işareti ekleme adımlarını aynen uygulayabilirsiniz. Zaten lisanslı bir Office paketi kullanıyorsanız otomatik olarak Excel’de Tik simgesi gözükecektir. Yani herhangi bir ekstradan ayar yada ekleme yapılmasına gerek yoktur.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

“✔ Tik (onay) İşareti Nasıl Yapılır? Tik simgesi kopyala” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir