Kategoriler
Android Haberleri

Play Store’da Bulunmayan Uygulamaları Yüklemenin Yolları

Google Play Store, android tabanlı hizmet veren cihazlarda uygulama yüklemeye olanak tanısa da, bazı uygulamalar Playstore’da mevcut olmayabilir. Bu tip durumlarda başka şekillerde bu uygulamayı cihazımıza yükleyebiliriz.

Cihazımıza Dışarıdan Gelen Uygulamaları Yüklemek İçin İzin Vermek

Playstore dışından indireceğimiz bir uygulamayı cihazımıza yüklemek için öncelikle kullanıcı izni vermemiz gerekir. Bunu yapmak için cihazın “Ayarlar” kısmına girip “Daha fazla” sekmesinden “Güvenlik” seçeneğine basarak, “bilinmeyen kaynaklar” yazan kısmı buluyoruz. “Bilinmeyen kaynaklar” alt seçeneğinin karşısındaki bölüme “izin ver” dememiz gerekiyor.

Bu izin sayesinde artık Play Store dışından gelen uygulama ve oyunları telefonumuza kurabilir hale geldik. Eğer bu seçeneği aktif hale getirmezseniz, başka bir yerden APP indirseniz dahi telefon bunu kabul etmeyecektir.

APK İndirmek ve Cihaza Kurmak

APK, Android tabanlı geliştirilmiş uygulamaların dağıtımı için paket haline getirilmiş şekilleridir. Yani daha anlaşılır bir şekilde söylemek gerekirse, bir program veya oyunu Playstore dışından indirip kurmak isterseniz o programı “APK” formatında kurmanız gerekir. Ancak bu noktada belirtmem gerekir ki bilinmeyen veya güvenilmez sitelerden edindiğiniz APK’lar cihazınıza virüs bulaştırıp çalışmasını bozabilir.

APK’yı indirmek için telefonunuzun web tarayıcısı ile ilgili siteye girip APK dosyasını cihazınıza indirin. İndirdiğiniz APK dosyasını dosyalarınızın arasında “indirilenler” klasöründe bulabilirsiniz. Uygulamaya tıkladığınız zaman “Bu uygulamayı cihazınıza yüklemek istiyor musunuz?” şeklinde bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Kabul edip beklediğiniz zaman uygulama kendiliğinden cihaza yüklenecektir.

Bilgisayardan App Aktarmak

Bilgisayarınızdan indirdiğiniz veya daha önceden mevcut olan bir APP’yi telefonunuza yüklemek için;

Telefonunuzu ara veri aktarım kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
Telefonunuzun arayüzünü açtıktan sonra telefonunuz yüklemek istediğiniz APP’yi telefonunuza gönderin.

Telefonunuzu bilgisayarınızdan ayırın.

Makalede daha önceden bahsedilen “dışarıdan gelen uygulamaları yüklemek için izin vermek” kısmında yazanları uygulayın.
Bilgisayarınızdan yolladığınız uygulamayı telefonda bulup üzerine tıklayın.

Tüm adımlar tamam, yalnızca uygulamanın yüklemesini bekleyin. Bu adım telefonunuz tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Kendi güvenliğiniz, daha önemlisi cihazınızın ve başta banka olmak üzere birçok hesabınızın güvenliği için emin olmadığınız Playstore dışındaki uygulamaları telefonunuza kurmamaya gayret edin.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Play Store’da İndirme bekleniyor sorunu çıktı

Son zamanlarda Google Play Store’da herhangi bir uygulama yada oyun indirmeye çalıştığınızda Yükle butonuna bastıktan sonra “İndirme bekleniyor..” hatası ortaya çıkmaya başladı.

Bu yazı ile sizlere ufak bir fayda sağlamayı arzu ediyoruz.

Bu indirme bekleniyor sorunu son zamanlarda çıkmaya başladı. Genel olarak belli bir süre bekledikten sonra indirme normale dönüyor. Bu arada iki uygulamayı aynı anda indiriyorsanız tek tek indirmenizi tavsiye ediyoruz.

İnternette gezdiğinizde onlarca çeşitli yöntem bulunuyor. Yok ön belleği temizle yok son güncellemeleri yap internetinizi kontrol edin v.s. v.s.

Bizde bu sorun ile karşılaştık. İlk olarak Wi-Fi’den dolayı yaptığını düşündük ve mobil veri bağlantısı ile denedik herhangi bir sonuç alamadık.

Çözüm olarak 10 dakika bekledik ve sorunsuz bir şekilde indirdik. Sonuç olarak baktığınızda bu sorun tamamen Google Play Store ile alakalıdır.

Kategoriler
Android Haberleri

Huawei,Samsung ve LG google play store indir

Google Play Store’da markalara özel ayırım bulunmamaktadır.Yükleyeceğiniz uygulama ile tüm android telefonlarda kullanabilirsiniz.

play-store

Bir takipçimiz bizden bir konuda destek istemiştir.Huawei marka akıllı telefonu olduğunu ve yanlışlıkla Google Play Store uygulamasını sildiğini, tekrardan Huawei play store nasıl indirebilirim konusunda yardım istemiştir.Teknoscrool.com olarak sizlere elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Google Play Store uygulamasının markalara göre özel uygulaması bulunmamaktadır.Yani Play Store uygulaması bütün android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile aynıdır.Google Play Store uygulamasını yanlışlıkla silme ihtimaliniz bulunmaktadır.Haliyle Play Store silindiği zaman malesef herhangi bir indirme yapamazsınız.Aşağıda bulunan linke tıklayarak Google play store sayfamızdan indirme yapabilirsiniz.

Play Store silindi! Nasıl yükleyebilirim?

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Google Play Store DF-DLA 15 Hatası Nasıl Çözülür

Google Play Store’da DF-DLA 15 hatası alıyorsanız bu yazımız tam size göre diyebiliriz.

play-store

Son günlerde Google Play Store’da yaşanan hatalardan biri de; DF-DLA 15 hatası. Telefondan herhangi bi uygulama indirirken yada bilgisayara uygulama indirirken bu problemle karşılaşılmaktadır. Hem telefon hem de BlueStacks üzerinden yaşanan hatanın çözümü aşağıdaki gibidir.

İlk olarak telefonun Ayarlar kısmını açın. Ardından Ayarlar kısmından Uygulamalar sekmesine gelerek Uygulama Yöneticisini seçmelisiniz. Cihazınızda yer alan uygulamalar kısmından Google Play Store seçin. Hafıza kısmını seçtikten sonra Önbelleği Temizle ardından Veriyi Sil kısmını seçin. Ardından uygulama yöneticisi kısmından Google Play hizmetlerini seçerek işleme devam edin. Hafıza kısmını seçin gelen sayfada Hafızayı Yönet kısmını seçin. Gelen sayfada tüm verileri temizle kısmını seçin.

Yaptığınız işlemlere rağmen probleminiz devam ediyorsa; Ayarlar/ Hesaplar / Google kısmına gelin. Ardından Google hesabını seçin. Gelen menüde sağ üst kısımdaki Daha fazla yazan kısmı seçerek Hesabı Kaldır işlemini uygulayın. Ardından yeniden aynı hesabı ekleyebilirsiniz. Bu işlemlerin ardından uygulamaları indirebilirsiniz.

BlueStacks’da bu hatayı çözmek için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

Programın sağ tarafta üst kısımda bulunan Dişli çark ayarlar kısmına tıklayın. Açılan bölümden hata bildir kısmını seçin. Karşınıza gelecek ekranda ” issues with google play in categories” kısmını seçtikten sonra Send deyip gönderin. Problem bu işlem ardından çözülmüş olacaktır. Ardından BlueStacks uygulamasını resetleyin. Bunu yapabilmek için dişli çarka tıklayın. Gelen menü üzerinden “Restart Android Plugin” kısmını seçin. Bu işlemden sonra sorunsuz olarak oyun yada uygulama indirebilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Google Allo kısa sürede 5 milyon rakamını geçti

Google Allo uygulama play store’da kısa sürede 5 milyon kez indirme rakamını geçti.

google-allo

Google Allo uygulaması geçtiğimiz günlerde Türkiye’de hizmete sunuldu.Bu uygulama akıllı hızlı mesajlaşma uygulaması olarak hizmete girdi.İlk çıktığında WhatsApp’a rakip olarak gösterilen uygulamanın nasıl bir dayanıklılık göstereceği ise ilerleyen zamanlarda belli olacaktır.Google Allo uygulaması Android işletim sistemli telefon sahipleri bu uygulamayı denemek için Google Play Store’dan indirdi.Allo uygulaması 5 milyon indirme rakamına kısa sürede ulaştı.Tabi bu indirme sayısı ilerleyen günlerde bir yavaşlamaya olacaktır.

Tabi bu yavaşlama durma derecesinde mi yoksa normal ilerleme derecesinde olup olmayacağı önümüzdeki aylarda netleşecektir.Anlık mesajlaşma uygulamasını kullananlar yeni çıktığı için uygulamayı deniyor.Mevcut kullandığı uygulamadan bir eksiğini gördükten sonra ise hemen dönüş yapabiliyor.Google Allo’nun bu yapabilmesi için diğer uygulamalara göre farklı yönlerinin olması gerekiyor.

Kategoriler
Android Haberleri

Google Play Store Üzerinden Bilgisayara Uygulama Nasıl İndirilir

Play mağazasından bilgisayarınıza uygulama indirmek istiyorsanız uygulama kısa yolunu mail şeklinde telefonunuza göndermeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak eklenti kurmanız gerekecek.

google play store pc

Chrome sayfasını açıp önce sağ üst tarafta bulunan üç çizgi kısmına tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan Diğer araçlar kısmına gelerek Uzantılar kısmına girin. Bu kısımda tarayıcı da yer alan uzantılar açılacak. En alt kısımda ise Google işaretli daha fazla uzantı ekle bölümü bulunacak. Bu kısımda uzantı ara kısmını görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra arama kısmında APK Downloader yazarak aratın.

Uygulamayı bulun ve ardından eklentiyi yüklee deyin. Eklentiyi aktifleştirmek için önce Uzantılar kısmına girin ve uzantının yanındaki butonu işaretleyin. Aktifleştirdikten sonra uygulama mağazasına gidin ve indirin. Bu kısımda sizden cihaz bilgileri istenecek. Bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girdikten sonra indirme işlemini yapabilirsiniz. Daha sonra telefon ve bilgisayarı usb kablo kullanarak birbirine bağlayın. Bağlantı yaptığınızda apk dosyasını telefona atarak yükleme yapmanız yeterlidir.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Android’te Silinen uygulamalar nasıl tekrar bulunup yüklenir?

Android’te Silinen uygulamalar nasıl tekrar yüklenir?

silinen uygulamalar tekrar nasıl bulunur

Google play store android işletim sistemine sahip olan telefonlar için bulunmaz bir markettir.Google play store’da o kadar çok uygulama var ki hangisini indireceğinizi şaşırıyorsunuz.Günde milyonlarca kişi uygulama yada oyun indirirken bir çok kişide beğenmediği uygulamaları kaldırıyor.Daha sonradan tekrardan bu uygulamaya yada oyuna ihtiyacınız olabilir.Yüklenip silinen uygulamaları tekrardan yükleme çok basit bir işlemdir.Aşağıdaki adımları uygulayarak sildiğiniz uygulamaları tekrardan yükleyebilirsiniz.

İlk olarak Google Play’i açıyoruz ve üst taraftaki arama kutusunun solunda yer alan menü butonuna basıyoruz.

Açılan pencereden uygulamalarım ve oyunlarım bölümüne tıklayınız.

Daha sonra üst tarafta Tümü sekmesine tıklayalım.Bu sayfada daha önce yüklediğimiz tüm uygulamaları ve oyunları görebilirsiniz.Sildiğiniz uygulamalarda çarpı işareti yer almaktadır.Dilerseniz sildiklerinizin üstüne tıklayarak tekrardan yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Kategoriler
Android Haberleri

Google Play Ebeveyn Kontrolü Ayarları Nasıl Yapılır

Google Play Ebeveyn Kontrolü ayarları nasıl yapılmakta?

google play store

Google Play her ne kadar yetişkinlerin ihtiyaçlarına cevap veren bir portal olsada bazı durumlarda çocuklar için zararlı hale gelebiliyor. Uygulama cenneti olarak tabir edilen Google Play Store’u çocuklara karşı daha güvenli hale getirmek için aşağıda yer alan adımları uygulamanız yararınıza olacaktır.

İlk olarak cihazda bulunan Google Play Store uygulamasına gidin ve giriş yapın. Ardından soldaki menüden Ayarlar kısmına giriş yapın. Kullunıcı denetimleri kısmının alt tarafında bulunan İçerik filtrelemesi kısmını seçin ve giriş yapın. Burada karşınıza filtreleme yolları çıkacaktır.

Burada bulunan ve her içerik için filtreleme seçeneği sunan Yüksek olgunluk gerektiriyor butonunu aktifleştirin ve ardından Tamam’a tıklayın. Bu şekilde diğer filtreleme araçlarınıda kullanmanız mümkün. Mesela; Satın almalarda şifre gerekli kısmına tıklayarak izinsiz satın alma bölümlerinin kullanılmasını tamamen engellemeniz mümkün.

Kategoriler
Android Haberleri

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir

google play store

Google Play Store’da yapmış olduğunuz aramaları bir süre sonra silmek isteyebilirsiniz. Anlatılan adımları tek tek uygulayarak arama geçmişini temizleyebilirsiniz.

İlk olarak uygulamaya girin ve arama kısmına tıklayın. Burada daha önceki aramaların çıktığını göreceksiniz. Burada yer alan sol menü içinden Ayarlar kısmına tıklayın. Ardından Yerel Arama Geçmişini Temizle yazan yere tıklayın. Bu işlemden sonra arama geçmişi silinmiş olacaktır.

Bu işlemin haricinde şimdiye dek hangi uygulamaları yüklediğinizi öğrenmek istiyorsanız; yine ayarlar kısmından Uygulamalarım kısmına girin ve Tümü seçeneğine tıklayın. İndirmiş olduğunuz uygulamaları liste şeklinde göreceksiniz.

Kategoriler
Android Haberleri

Google Play Otomatik Güncelleme Nasıl? Kapatılır

Google Play Güncelleme İşlemleri

Akıllı telefonlar hayatımızda büyük bir rol oynarken, aynı zamanda bazı sorunlarda beraberinde gelmekte. Android telefonlar için indirme servisi olan Google play üzerinden, telefonlarda bazen otomatik güncellemeler yapılır. bu nasıl? kapatılır şimdi sizlerle paylaşalım.

play store otomatik guncelleme kapatma

– Google Play Uygulamasına girerek, sağ menü üzerinden Ayarlar kısmına geçiş yapın

– Altta bulunan Genel sekmesinden, Otomotik Güncelleme Bölümüne gelelim

– Buradan artık Otomatik güncelleme kapatma menüsüne tıklayarak, kendi kendine güncelleme yapan uygulama özelliğiniz direkt olarak kapatmış olun.

Play Store kendi özelliği bakımından, akıllı telefonlar üzerinde otomotik güncelleme yapmak ister. popüler olan programların güncellenmesi konusunda özellikle bu görevi üstlenir. ama bazıları bunun olmasını istemez. özellikle Wi-fi değilde, kend İnternet paketinden kullanım yapanlar.