Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Google Play Store DF-DLA 15 Hatası Nasıl Çözülür

Google Play Store’da DF-DLA 15 hatası alıyorsanız bu yazımız tam size göre diyebiliriz.

play-store

Son günlerde Google Play Store’da yaşanan hatalardan biri de; DF-DLA 15 hatası. Telefondan herhangi bi uygulama indirirken yada bilgisayara uygulama indirirken bu problemle karşılaşılmaktadır. Hem telefon hem de BlueStacks üzerinden yaşanan hatanın çözümü aşağıdaki gibidir.

İlk olarak telefonun Ayarlar kısmını açın. Ardından Ayarlar kısmından Uygulamalar sekmesine gelerek Uygulama Yöneticisini seçmelisiniz. Cihazınızda yer alan uygulamalar kısmından Google Play Store seçin. Hafıza kısmını seçtikten sonra Önbelleği Temizle ardından Veriyi Sil kısmını seçin. Ardından uygulama yöneticisi kısmından Google Play hizmetlerini seçerek işleme devam edin. Hafıza kısmını seçin gelen sayfada Hafızayı Yönet kısmını seçin. Gelen sayfada tüm verileri temizle kısmını seçin.

Yaptığınız işlemlere rağmen probleminiz devam ediyorsa; Ayarlar/ Hesaplar / Google kısmına gelin. Ardından Google hesabını seçin. Gelen menüde sağ üst kısımdaki Daha fazla yazan kısmı seçerek Hesabı Kaldır işlemini uygulayın. Ardından yeniden aynı hesabı ekleyebilirsiniz. Bu işlemlerin ardından uygulamaları indirebilirsiniz.

BlueStacks’da bu hatayı çözmek için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

Programın sağ tarafta üst kısımda bulunan Dişli çark ayarlar kısmına tıklayın. Açılan bölümden hata bildir kısmını seçin. Karşınıza gelecek ekranda ” issues with google play in categories” kısmını seçtikten sonra Send deyip gönderin. Problem bu işlem ardından çözülmüş olacaktır. Ardından BlueStacks uygulamasını resetleyin. Bunu yapabilmek için dişli çarka tıklayın. Gelen menü üzerinden “Restart Android Plugin” kısmını seçin. Bu işlemden sonra sorunsuz olarak oyun yada uygulama indirebilirsiniz.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir