Kategoriler
Genel

Mehmed Bir Cihan Fatihi final yapıyor

Geçtiğimiz haftalarda Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi hakkında final yapacak söylentileri çıkmıştı.

Dizinin bitmemesi için bizde birkaç yazı yazdık ama etki etmedi tabiki. Gel gelelim sosyal medyada çıkan haberlerde 1 Mayıs 2018 günü biteceği söyleniyordu. Kanal D ekranlarında yayınlanan yeni bölüm fragmanı final olarak yayınlandı. Dizinin takipçileri YouTube’da yayınlanan bu fragmanın altında şikayetlerini dile getiriyor.

Tabi şimdi çıkan haberlere göre Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi yeni bir kanalda devam edeceği konuşuluyor. İnşallah böyle olur ve bu kadar güzel ve masraf yapılmış olan dizi boşa gitmemiş olur diyoruz. Bu dizinin karşıt grubu ise kesinlikle yeni bir kanalda başlamıyacağı yönünde algı oluşturuyor. Beklemekten başka bir çare bulunmuyor.

Sizlerin görüşlerini bekliyoruz.

Kategoriler
Genel

Mehmed Bir Cihan Fatihi bugün var mı?

Mehmed Bir Cihan Fatihi bugün yeni bölüm var mı diye bilgi arıyorsanız işte cevabı.

Her hafta çarşamba günleri Kanal D kanalında yayınlanan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi son zamanlarda biteceğine dair birçok haber çıkıyor. Dizinin tutkunları bu haberlere inanmak istemiyor. 24 Nisan 2018 Mehmed Bir Cihan Fatihi yeni bölüm bu akşam olup olmadığı merak ediliyor. Kanal D resmi internet sitesine girdiğimizde malesef yeni bölümün bu akşam olmadığını görüyoruz.

Bu akşam aynı saatte Mehmed Bir Cihan Fatihi Kolaj bölümü yer alacaktır. Bugün yeni bölüm neden olmadığına dair ise herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır. Galiba dizinin biteceği yönünde çıkan haberler doğru mu diye akıldan geçiriliyor. Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı diye merak ediyorsanız bu sorunun yanıtı malesef hayır.

Sosyal medyada gezen haberlere göre 1 Mayıs 2018 günü final yapacağı konuşuluyor. Dizinin takipçileri kesinlikle bitmesini istemiyor. Beklemekten başka çare yok gibi durmaktadır.

Kategoriler
Genel

Mehmed Bir Cihan Fatihi izlenmiyor deniliyor fakat YouTube öyle demiyor!

Bildiğiniz üzere Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi için sosyal medya tarafından büyük bir eleştiri yağmuruna tutuluyor.

Dizinin reytingleri iyi gitmiyor ve yakında final yapacak gibi birçok haberler çıkmaktadır. Sosyal medya tarafından bekleneni veremedi denen Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi neden youtube’da aşırı derecede fazla izleniyor. Youtube’da Kanal D resmi kanalında Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi bölümleri neden yüzbinlerce kişi tarafından izleniyor. Kanal D’nin yayınlandığı kısa kısa 3 dakika ile 10 dakika arasında değişen videoların her biri 100.00’lerin üstünde izlenme oranına sahiptir. Hata bir kısa bölüm 1 milyondan üzere izlendiğini görüyoruz.

Örnek vermek gerekirse;

Mehmed tahta geçiyor videosu 6.52 dakika ve 1.1 miyon izlenme oranındadır.

Mehmed Konstantiniyye için herkese karşı geliyor videosu 5.06 dakika ve 376 bin kişi tarafından izlendi.

Kosova Muharebesi nefesleri kesti videosu 868.000 kez izlenmiştir.

Yukarıda yazdıklarımız birkaç tane örnektir. Bunun gibi birçok video örneği verebiliriz. Sadece resmi kanaldan değil diğer yayınlanan illegal kanaların videoları bile yüzbinlerce kişi tarafından izlenmektedir.

Youtube’da oluşturulan Mehmed Bir Cihan Fatihi kanalı 12 Şubat 2018 günü oluşturuldu ve bu kısa sürede 45 bin aboneyi geçti. Bu kanal üzerinden yayınlanan videoların toplam izlenme oranı ise 9.047.853’dür.

Sizce bu bir başarı değil midir?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizine sosyal medya operasyonu var