Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Huawei Honor 7 modeline EMUI 4.0.3 güncellemesi geldi

Akıllı telefonlarda gelen güncellemeler kullanıcıları sevindirmektedir. Teknoscrool.com olarak biz Xiaomi kullanıcısıyız. Uzun zamandır kullanmadığımız Huawei Honor 7 modeli kenarda duruyordu.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Huawei Honor 7 en hızlı şarj etme yöntemi

Huawei kullanılıyorsanız ve telefonum geç şarj oluyor diyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır. Akıllı telefonların en büyük dezavantajı kesinlikle kısa giden şarj süreleridir. Teknoloji devleri bu sorunu hızlı şarj ile çözmektedir.

Bugünkü yazımızda size Huawei Honor 7 modelini en hızlı nasıl şarj edebileceğiniz konusunda bilgilendirmek istedik.

İlk olarak kesinlikle telefonun orjinal şarj cihazını kullanınız. Yan sanayi şarj cihazları telefonunuzu geç şarj etmek bir yana batarya ve telefona zarar verecektir. Telefonu şarj ederken kesinlikle kullanmayınız. Kullandığınız sürece telefonunuz geç şarj olacaktır. Bildiğiniz üzere Huawei Honor 7 modelinde hızlı şarj desteği bulunuyor. En hızlı şarj süresine ulaşmak için Honor 7 Ultra Tasarruf moduna geçiniz ve bu şekilde şarj ediniz. İnanmayacaksınız ama 10 dakika içerisinde yüzde 2’den yüzde 20’leri çok rahat göreceksiniz.

Ultra tasarruf modu telefonunun arka planda çalışan bütün işlemleri kapattığı için sadece arama yapma ve cevaplama, mesaj alma ve gönderme, rehberde gezinme işlemlerini açık tutmaktadır.

Deneyin ve farkı görünüz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

1000 TL altında alabileceğiniz interneti en hızlı telefonlar

1000 TL altında alınabilecek internet hızı en iyi 3 telefon önerisinde bulunmak istedik.

İnternet dünyası artık neredeyse akıllı telefonlara geçti diyebiliriz.Eskiden internette işiniz olduğunda bilgisayar gerekiyordu.Fakat günümüz teknolojisinde artık buna gerek kalmadı.Çıktı almak için bile bir yazıcı bulmanız yeterli oluyor.Film izlemeler için telefonlar tercih ediliyor, banka işlemleri için telefonlar kullanılıyor v.s. artık akıllı telefonları internette çok iyi kullanıyoruz.Peki internette 1000 TL altı en iyi hıza sahip olan akıllı telefonların hangilerinin olduğunu merak ettiniz mi?

Bu yazıyı yazmamızdaki sebep ise genellikle ben akıllı telefonu sadece internet için kullanıyorum, oyun oynamıyorum, benim için önemli olan internet hızı olsun yeterli diye birçok mail gelmektedir.Bizde sizlere 3 adet telefon önerisinde bulunmak istedik.

İlk modeli Lenovo P2

Lenovo P2 modeli 999 TL ile 1299 TL arasında fiyat aralığın sahiptir.CAT 6 ile saniyede 300 Mbps indirme hızına ve 50 Mbps karşı tarafa yükleme hızına sahiptir.5.5 inç ekran boyutu,32 GB dahili depolama hafızası,4 GB RAM ve 5100 mAh’lık bataryası ile incelemeniz gereken bir modeldir.

İkinci model ise Huawei Honor 7

Huawei Honor 7 modelide 1000 TL civarında satılmaktadır.CAT 6 ile 300 Mbps indirme hızına ve 50 Mbps upload hızına ulaşmaktadır.Ayrıca 5.2 inçlik bir ekranı, 16 GB dahili depolama,3 GB RAM ve 3100 mAh bataryası ile oldukça hızlı bir telefondur.

Üçüncü model Kaan N1

Kaan N1 modelide diğer modeller gibi CAT 6’ya sahiptir.Ayrıca 5.5 inçlik ekranı,32 GB dahili depolama hafızası,3 GB RAM ve 3000 mAh’lık güçlü bataryası bulunmaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Honor 7 tuş kilidine her seferinde değişen fotoğraflar

Honor 7 ekran koruyucu yapmak istiyorsanız size güzel bir bilgi vermek istedik.Aslında birçok kişi biliyordur fakat bize yinede yazmak istedik.

Daha önceki yazılarımızı gördüyseniz Türk Telekom Honor 7 modeli kullandığımızı hatırlarsınız.Bugün size Honor 7 modelinde güzel bir özelliği anlatmak istiyoruz.Mesela her tuş kilidi tuşuna bastığınızda farklı bir fotoğrafı çıkmasını istemez misiniz? Aslında bu bir nevi ekran koruyucu, fakat her seferinde fotoğraf değiştiği için kullanıcı çok memnun kalmaktadır.Her tuş kilidine basıp farklı bir fotoğraf çıkma olayı gerçekleştirmek için aşadıdaki adımları yapmanız yeterli olacaktır.

1. Telefonun tuş kilidine alınız.
2. Tuş kilidi tuşuna bir kez basınız ve ekranın alttan yukarı doğru kaydırın.Aynı iPhone’lar gibi alttan kısayol menüzü çıkacaktır.
3. Kapak bölümünü seçiniz.
4. Bu bölüm görmek istediğiniz fotoğrafları seçtiğiniz bölümdür.Galeri bölümünden göstermek istediğiniz fotoğrafları tek tek seçebilirsiniz.
5. Son olarak yukarıda ok tuşuna bastıktan sonra işlem tamamlanmış olacaktır.

Eğer daha sonra kaldırmak istediğiniz bir fotoğraf olursa aynı adımları seçerek kaldırabilirsiniz.Honor 7 modeli hakkında merak ettikleriniz ve yapamadığınız konular olursa lütfen bize yorum yazarak yada iletişim bölümünden gönderebilirsiniz.

Kategoriler
Android Haberleri

Türk Telekom Honor 7 Android 8.0 almayabilir

Bugün mail sayfamıza Alper isimli bir ziyaretçimiz Türk Telekom Honor 7 sahibi olduğunu, Android’in son sürümü olan 8.0 Oreo’ya geçiş yapıp yapmayacağı konusunda bilgi istemiştir.

Teknoscrool olarak bizde Honor 7 modeli kullanıcısıyız.Malesef Huawei, Honor 7 modeline uzun zamandır herhangi bir güncelleme göndermemektedir.Bırakın Android 8.0 Oreo güncellemesini, henüz 7.1 Nougat sürümüne bile geçiş yapamadık.Honor 7 ilk çıktığı zamanlar kısa aralıklarda devamlı olarak güvenlik yaması güncellemeleri geliyordu.Bizim düşüncemiz yüzde 99 Android 8.0 Oreo güncellemesi gelmeyeceği, bir ihtimal Nougat sürümünün gelebileceğini düşünüyoruz.

Telefon ilk çıktığında Android Lollipop ile gelmekteydi.Marshmallow geldikten sonra telefon sahipleri oldukça mutlu olmuştu.Ayrıca arayüz olarak EMUI 4.0.2 kullanılıyor.En sonra güvenlik yaması bile 1 Aralık 2016’da geldi.Uzun lafın kısası Honor 7’ye Oreo güncellemesinin gelmeyeceğini düşünüyoruz.

Diğer Honor 7 kullanıcılarından görüşler bekliyoruz.

Kategoriler
Genel

Honor 7’de alttan menü çıkıyor

Huawei Honor 7 bilinmeyen özellikler kapsamında size güzel bir detay paylaşmak istedik.Daha önceki yazılarımızı takip ettiyseniz Huawei Honor 7 kullanıcısı olduğumu biliyorsunuzdur.

Honor 7 modelinde karşılaştığımız sorunları ve farklı özellikleri sizlere yazıyoruz.Bu sefer size eminiz birçok kişi biliyordur fakat bilmeyenlerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.Honor 7 modeli kilitliyken güç tuşuna bir kere basınız.Telefonunuzun ışığı yanacak ve telefonu açmak için kaydırın yazısını göreceksiniz.Siz kaydırma yapmadan önce alttan üste doğru parmağınızı çekiniz.Yukarıdan aşağı bildirim çubuğunu indirdiğinizin tam tersini yapınız.

Alttan menü açıldığında 3 satırlık bir kısayol ekranı göreceksiniz.Hesap makinesi,ekran flaşh ışığı,fotoğraf çekimi,paylaş butonu,ayarlar v.s. birçok kısayola ulaşacaksınız.Bu şekilde başlıca temel işlemlere herhangi bir ekstradan hamle yapmadan ulaşabilirsiniz.

Honor 7 modeli hakkında merak ettiğiniz yada sormak istediğiniz sorular olursa lütfen bize çekinmeden sorunuz.Zaten teknoscrool’u açtığımız ilk günden itibaren hemen hemen bütün destek maillerine ve yorumlara cevap vermeye çalışıyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Huawei tamamen kilitlendi ve dondu! Zorla yeniden başlatma işlemi

Hande isimli bir bayan ziyaretçimiz Huawei Türk Telekom Honor 7 modelini kullandığında bazen komple telefonunun donduğunu, batarya çıkartılamadığı için nasıl yeniden başlatacağına dair bilgi istemiştir.

Türk Telekom Honor 7 modeli Huawei’nin performanslı ve uygun modelli bir telefonudur.3 GB RAM ile yavaşlaması ve donması çok zordur.Eğer sürekli takılma ve donma yaşıyorsanız garanti kapsamında ise kesinlikle servis göndermeniz gerekiyor.

Sorumuzun cevabına gelirsek Honor 7 modeli’nin bataryası çıkmadığı için telefon kilitlendiğinde bataryası çıkan telefonlara göre farklı bir işlem yapmanız gerekmektedir.Kilitlenen telefonu zorla yeniden başlatmak için 10 saniye süresince güç düğmesine basılı tutmanız yeterli olacaktır.Telefon yeniden başlayacaktır.Eğer telefon yeniden başlatıldıktan sonra takılma olayı tekrarlamaya devam ediyorsa hemen Huawei servisine göndermenizi tavsiye ediyoruz.Tabi göndermeden önce telefonuzun yedeğini alınız.Huawei servisine gönderdiğinizde teknisyenin eline telefon geçtiğinde açmadan direk format atmaktadır.Yani daha sonra arayıp benim telefonumda fotoğraflar,rehber,mesajlar v.s. var ne yapacağız demeyin.

Honor 7 hakkında merak ettiğiniz yada yaşadığınız sorunlar varsa bize info@teknoscrool.com yada bu konunun altına yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Türk Telekom Honor 7 desen kilidi nasıl kırılır?

Türk Telekom Honor 7 desen kilidini unuttum nasıl çözebilirim diye araştırma yapıyorsanız bu yazımız tam size göredir.

Uzun zamandır gelen destek maillerine cevap veremiyorduk.İsmail isimli bir arkadaşımız Türk Telekom Honor 7 modeli aldığını ve desen kilidini unuttuğunu, desen kilidini nasıl kırabileceği konusunda yardım istemiştir.Bizde elimden geldiği kadar yardımcı olmak istiyoruz.

Akıllı telefonlarda en çok tercih edilen güvenlik seçeneği şüphesiz desen kilididir.Desen kilidi telefonu hem güvenli ve hem rahat bir şekilde açmaktadır.

Honor 7 desen kilidi kırmak için yapmanız gereken 5 kez desen kilidini yanlış girin ve telefon 30 saniyeliğine bloke koyacaktır.Bu süre bittikten sonra sağ alt köşede Yedek PIN sekmesini göreceksiniz.Desen kilidini belirlerken ilk koyduğunuz PIN kodu ile açabilirsiniz.Eğer PIN kodunu unuttuysanız malesef telefona format atmaktan başka çareniz bulunmamaktadır.

Not: Reset attığınızda telefonunuzdaki bilgilerin tamamen silineceğini unutmayınız.Rehber,SMS,fotoğraf v.s. bütün dosyalar silinecektir.

Honor 7 reset atmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

-Telefonu kapalı konuma getiriniz.
-Cihazınızın ses açma ve ses kapatma tuşlarına basılı tutarken kapatma tuşuna basınız.
-Ekrana reset atma menüsü geldiğinde elinizi tuşlardan çekin.
-Ses tuşları ile ekranda reset menüsüne giriş yapınız.
-Daha sonra ise Wipe Data Factory Reset ve Yes – Delete All user Data seçeneğine giriniz.
-Son olarak Reboot System Now dedikten sonra işlem tamamlanacaktır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Honor 7 ile Huawei P10 Lite Karşılaştırması

Huawei P10 Lite modelinin fiyatı henüz net olarak belli değil.Fakat bu iki model arasındaki farkları merak ediyorsanız sizlere güzel bir yazı yazmak istedik.

honor 7 ile p10 lite farkları

Honor 7 ve Huawei P10 Lite ekran özelikleri

İki telefonda kullanıcılarının karşısına 5.2 inçlik ekran boyutu ile çıkmaktadır. Ancak Honor 7 ekran gövde oranı bakımından Huawei P10 Lite’den biraz daha fazla ekran kullanım alanı sunmaktadır kullanıcılarına. Huawei P10 Lite’de ekra gövde oranı 70.67% iken bu oran Honor 7’de 72.4%’lik bir kullanım alanı sunmaktadır.

Ağırlık olarak ise Huawei P10 Lite 142 gr ağırlığında Honor 7 ise 150 gr ağırlığında kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Kamera konusunda fark yaratan telefon ise Huawei P10 Lite göre Honor 7 oluyor. Honor 7 firmasının arka kamerada tercih ettiği kamera çözünürlüğü 20 MP çözünürlükte olurken Huawei P10 Lite ise sadece 12 MP çözünürlük ile kullanıcıların karşısında çıkmaktadır. Arada son derece yüksek bir çözünürlük farkı bulunmaktadır. Dahili depolama alanında Huawei P10 Lite rakibinden 2 kat daha fazla kullanım alanı sunarak 32 GB depolama alanı imkanı vermektedir. RAM konusunda rakibinden üstün konumda bulunan Huawei P10 Lite’nin 4 GB RAM kapasitesi bulunurken Honor 7 ise 3 GB RAM kapasitesi sunmak ile yetinmektedir. Ancak RAM konusunda önde olan Huawei P10 Lite’nin CPU Frekansında tercih ettiği 2.1 GHz işlemciye rağmen Honor 7 burada kullanıcılarına 2.2 Ghz kapasitesinde bir kullanım alanı sunmaktadır.

Batarya konusunda ise hemen hemen aynı kapasite tercih eden iki telefonda öne çıkan isim 100 mAh kapasite fark ile Honor 7 oluyor ve kullanıcılarına burada 3100 mAh kapasitelik bir batarya özelliği sunmaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Huawei WhatsApp ve Mesajlar kilitli ekranda bildirim gözükmüyor

Bir ziyaretçimiz Huawei Honor 7 modeli hakkında bize gelen sorusunu yanıtlamak istedik.Aslında bu sorun sadece honor 7 için değil, diğer tüm huawei modelleri için geçerlidir.

honor 7 bildirim ayarları

WhatsApp ve gelen mesajlar, telefonun kilitliyken ekrana bildirimlerin düşmediğini yazmıştır.Bildirimlerin kilitli ekrana düşmesi için bazı izinleri istediğiniz uygulamalara  vermeniz gerekmektedir.Huawei modeli kullandığı arayüz sayesinde birçok izinleri iptal edebilir ve kaldırabilirsiniz.Bu bildirimler içinde izinleri tanımlamanız gerekmektedir.Sizlere bu basit işlemin adımlarını yazmak istedik.

  • İlk olarak Ayarlar sekmesine giriş yapınız.
  • Daha sonra Bildirim Paneli ve Durum çubuğu sekmesine tıklayınız.

Açılan ekranda en üstteki “Bildirim Yöneticisi” bölümüne girdiğinizde birçok uygulama ve arayüzleri göreceksiniz.Kilitli ekrana bildirim düşmesini istediğiniz uygulamaya basınız ve resimdeki izinleri veriniz.Bu izinleri verdikten sonra telefonunuz kilitliyken bildirimler artık ekranın ortasına düşecektir.Direk gelen bildimi görmek için, bildirimi sağa kaydırmanız yeterli olacaktır.

Herhangi bir sorununuz yada ekstrada danışmak istediğiniz konu olursa bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

BİR ZİYARETÇİMİZİN YORUMUDUR

Merhaba arkadaşlar, huawei p10 plus kullanıyorum. O kadar aradım bulamadım, kilit ekranına bildirim düşmeme sebebini buradan herkes faydalansın diye yazıyorum sebebi TEMALAR. Seçtiğiniz temanın kendi özel uygulamalı kilit ekranı varsa bildirimler çıkmıyor. Ama normal olan bir tane seçerseniz görünüyor. Temaları seçerek deneyin göreceksiniz.

SAMET İSİMLİ ZİYARETÇİMİZ AŞAĞIDAKİ YORUMU GÖNDERMİŞTİR.

Arkadaşlar siz de benim gibi bunları zaten biliyorum yada bunların hepsini yaptım diyorsanız yapacağınız şey ayarlardan yüz kilidi yani yüz tarama ayarlarına girin orada akllı kilit ekran bildirimi diyee lanet bir alan var onu kapatın. Benzeri parmak izi okuyucusu ayarlarında da var. Her yere sordum her şeyi araştırdım hep aynı şeyler. Kendi işimi kendim gördüm bir şekilde. Nasıl mutluyum anlatamam resmen stresim azaldı? umarım yardımcı olur