Bilim ve Teknoloji

Honor 7 ile Huawei P10 Lite Karşılaştırması

Huawei P10 Lite modelinin fiyatı henüz net olarak belli değil.Fakat bu iki model arasındaki farkları merak ediyorsanız sizlere güzel bir yazı yazmak istedik.

honor 7 ile p10 lite farkları

Honor 7 ve Huawei P10 Lite ekran özelikleri

İki telefonda kullanıcılarının karşısına 5.2 inçlik ekran boyutu ile çıkmaktadır. Ancak Honor 7 ekran gövde oranı bakımından Huawei P10 Lite’den biraz daha fazla ekran kullanım alanı sunmaktadır kullanıcılarına. Huawei P10 Lite’de ekra gövde oranı 70.67% iken bu oran Honor 7’de 72.4%’lik bir kullanım alanı sunmaktadır.

Ağırlık olarak ise Huawei P10 Lite 142 gr ağırlığında Honor 7 ise 150 gr ağırlığında kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Kamera konusunda fark yaratan telefon ise Huawei P10 Lite göre Honor 7 oluyor. Honor 7 firmasının arka kamerada tercih ettiği kamera çözünürlüğü 20 MP çözünürlükte olurken Huawei P10 Lite ise sadece 12 MP çözünürlük ile kullanıcıların karşısında çıkmaktadır. Arada son derece yüksek bir çözünürlük farkı bulunmaktadır. Dahili depolama alanında Huawei P10 Lite rakibinden 2 kat daha fazla kullanım alanı sunarak 32 GB depolama alanı imkanı vermektedir. RAM konusunda rakibinden üstün konumda bulunan Huawei P10 Lite’nin 4 GB RAM kapasitesi bulunurken Honor 7 ise 3 GB RAM kapasitesi sunmak ile yetinmektedir. Ancak RAM konusunda önde olan Huawei P10 Lite’nin CPU Frekansında tercih ettiği 2.1 GHz işlemciye rağmen Honor 7 burada kullanıcılarına 2.2 Ghz kapasitesinde bir kullanım alanı sunmaktadır.

Batarya konusunda ise hemen hemen aynı kapasite tercih eden iki telefonda öne çıkan isim 100 mAh kapasite fark ile Honor 7 oluyor ve kullanıcılarına burada 3100 mAh kapasitelik bir batarya özelliği sunmaktadır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu