Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy S7 problemleri ve çözümleri

Her ne kadar Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge mükemmel telefonlar olsa da, her elektronik ürün gibi onlarda da belli başlı hatalar-problemler bulunuyor. Hiçbir akıllı telefon kusursuz değil fakat neyse ki bunların pek çoğu için çözüm mevcut.

galaxy s7 sorunları

Samsung Galaxy S7 ses bozulması-cızırtısı

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde görülen en büyük sorunlardan biri de seste yaşanan cızırtılar.  Bunun belli başlı sebepleri olabilir.

* Eğer telefonu suya düşürdükten sonra müzik dinlemeye çalışıyorsanız, önce hoparlörlerin tamamen kurduğundan emin olun. Evet, Samsung Galaxy S7 suya dayanıklı fakat ıslak hoparlörlerle müzik dinlemek yine de sorun yaşatacaktır.

* Hoparlör ızgaralarını kuruduktan sonra iki kere kontrol edin ve sese sıkıntı yaratabilecek bir durum olmadığına emin olun.

* Bir yandan da yazılımsal sorun olabilir. Telefonunuzun ayarlar menüsünden ses sekmesini açın ve ayarları varsayılana döndürmeyi deneyin.

Samsung Galaxy S7 yeşil ekran sorunu

Eğer ekranınız yeşile döndüyse, bunla yüzleşen tek kişi değilsiniz. Başka kişiler de Samsung Galaxy S7 ve Edge modellerinde yeşil ekran sorunu yaşadılar ve bu durum genelde ekranın ışığının hep açık tutulduğu telefonlarda oluşuyor.

İlk önce ayarlar sekmesinden telefonun AMOLED ekran seçeneklerini değiştirmeyi deneyin fakat sorun devam ederse, Samsung Teknik Destek’e başvurmaktan başka çareniz yok.

Samsung Galaxy S7 siyah ekranda kalması

Yine bazı Samsung Galaxy S7 kullanıcılarının telefonları siyah ekranda kalıyor ve bir işlem yapamıyorlar. Bu sorunu geçici olarak düzeltmek için telefonu yeniden başlatabilirsiniz fakat tekrarlaması hâlinde yine teknik desteğe başvurmanızı öneririz.

Samsung Galaxy S7 Wi-Fi bağlantının kopması

Samsung Galaxy S7’de sık sık Wi-Fi kopması sorunu yaşıyorsanız, önce Bluetooth’u kapamayı deneyin, ardından da telefonunuzun yazılım güncellemelerini kontrol edin. Eğer uygun güncellemeniz varsa, bunu indirerek sorunu çözebilirsiniz.

Aynı zamanda ayarlar sekmesinden telefonunuzun bağlantı ayarlarını yeniden yüklemek de sorunu çözebilir. Eğer problem devam ederse, modeminizin güncel olduğundan emin olun.

Samsung Galaxy S7 kamera başarısız hatası

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’de mükemmel kameralar olsa da, bazı kullanıcıların karşısına kamera uygulamasını açarken ‘Kamera Başarısız’ uyarısı çıkıyor. Bunun en basit çözümü telefonu yeniden başlatmak fakat sonuca ulaşamazsanız, kamera uygulamasının önbelleğini silebilirsiniz.

Bunun için Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama Yöneticisi yolunu izleyin ve kamera uygulamasını açarak önbelleği silin.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 5,S7 Edge ve S7 Nougat güncelleme sonrası nasıl

Android’in son sürümü olan Nougat sürümü yavaş yavaş tüm akıllı telefonlara gelmeye başladı.

samsung nougat

İlk olarak General Mobile kullanıcıları Nougat sürümüne kavuştuktan sonra diğer markalar ise nougat çalışmalarını tamamlayıp telefonlarına yaymak istiyor.Özellikle Samsung Galaxy S7,S7 Edge ve Galaxy Note 5 modellerinin Nougat güncellemesi ne zaman geleceği çok merak ediliyordu.Son çıkan haberlere göre Galaxy Note 5, S7 edge ve S7 modellerine şubat ayının 3.haftası geleceği belirtiliyor.Tabi bu güncelleme sonrasında ise herhangi bir sorun olup olmayacağı araştırılacaktır.Bildiğiniz üzere komple güncelleme sonrasında telefonlarda performans ve şarj süresi azalma gibi sorunlar olmaktadır.

Teknoscrool.com olarak Galaxy S7,S7 edge ve Note 5 modellerine Nougat güncellemesi geldikten sonra güncellemeyi yapanlardan yorumlar bekleyeceğiz.Özellikle bu 3 modelin şarj sürelerinin nasıl olduğu ve performans olarak nasıl etkilendiğine dair yorumlarınızı bekliyoruz.

Yapacağınız yorumlardan sonra Nougat sürümüne geçiş yapıp yapma konusunda kararsız kalacaklara yol göstermiş olacaksınız.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S7 Edge ve S7 Nougat güncelleme sonrası sorunlar

Galaxy S7 Edge ve S7 modellerinin Nougat 7.0 güncelleme sonrasında herhangi bir sorun var mı?

android

Android’in son sürümü olan 7.0 Nougat sürümü henüz ülkemizde bazı modeller kullanmaktadır.Yavaş yavaş markalar modellerine uyumlu Nougat sürümlerini yayınlanmaya başlıyor.Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin Nougat güncellemeleri başladı diyebiliriz.Türkiye’de Samsung Türkiye’nin açıkladığı gibi 17 Ocak’ta dağıtımı planlanan güncelleme, yurt dışında bugünden başlamış oldu.Şu an için sadece Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerine gelen güncellemenin kısa süre içerisinde Galaxy Note 5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy A (2016) serisine gelmesi bekleniyor.

Tabi güncelleme yapmadan önce birçok kişi araştırma yapmayı tercih etmektedir.Genellikle büyük güncellemelerden sonra telefonlarda şarjın hızlı bitmesi ve performans sorunları ortaya çıkmaktadır.

Teknoscrool.com olarak Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge sahiplerinden istediğimiz güncelleme yaptıktan sonra herhangi bir sorun olup olmadığı konusunda bizleri bilgilendirmesini istiyoruz.Özellikle performansın nasıl olduğu,şarjın ne kadar kısaldığı yada iyi yönde mi artış olduğu konusunda v.s. v.s. her türlü bilgilendirmelerinizi bekliyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy S7 ve S7 edge Format Nasıl Atılır

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modeline nasıl format atabilirim diyorsanız bu haberimiz tam size göre diyebiliriz.

galaxy s7 edge format

Samsung Galaxy S7 telefonunuza virüs yada başka nedenlerden dolayı format atmak isteyebilirsiniz. Fakat işlemi yapmadan yedekleme yapmayı unutmayın.

İlk yöntem olarak telefonu kapatın ve Ses arttırma ile Home tuşlarına aynı anda basılı tutun. Bu sırada Power tuşuna da basın. Bu şekilde hepsine birden basılı tutarken ekranda Samsung yazısı gelene dek bekleyin. Gelen ekranda Wipe Data/Factory Reset kısmını seçin. Menüler içinde kolay geçişi sesi açma ve kapatma tuşlarıyla yapın. Seçim işlemlerini ise power tuşunu kullanarak yapabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak menüleri kullanabilirsiniz. Bunun dışında yapacağınız menü işlemleri şöyledir.
Menü-Ayarlar-yedekle ve sıfırla-telefonu sıfırla-herşeyi sil veya *2767*3855#  tuşlayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınız format işlemine başlamış olacaktır.

Not: Bu işlemleri yaptığınızda telefonunuz garanti dışına çıkacaktır.Bunun için dikkatli olmanızı ve hiç bir sorumluluğumuzun olmadığını bildiririz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S7 ekranı kaç inç?

Samsung Galaxy S7 ekranı kaç inç olacak?

galaxy s7 kaç inç

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli olacak olan Galaxy S7 için geri sayım başladı.Galaxy S7 hakkında şimdiden bir çok söylentiler çıkmaya başladı.Ama son çıkan sağlam haberlere göre ise Samsung Galaxy S7 iki farklı modelde üretilecek.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge olarak iki modelde gelecek.Önceki haftalarda 4 farklı model ile gelebileceği belirtilirken, çin kaynaklı haberlere göre Galaxy S7’nin 5.2 inçlik bir ekranı olacak.Galaxy S7 edge ise 5.5 inçlik bir ekrana sahip olabileceği konuşuluyor.

Tabi bu kaynakların ne kadar sağlam olduğu bilinmez ama genellikle doğru çıkmaktadır.

Galaxy S7 ekranı kaç inç olacağı hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Resmi olmayan Galaxy S7 özellikleri şöyle

Samsung galaxy s7 özelliklerinin nasıl olmasını istersiniz?

galaxy s7 özellikleri

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli olacak olan Galaxy S7 hakkında hemen hemen her gün yeni söylentiler ortaya çıkıyor.Hem tasarım yönünden hem donanım yönünden bir çok haberler çıkmaktadır.Samsung’un yeni nesil işlemci ile nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor.LG G5’de retina taraması olabileceği haberleri çıktıktan sonra Galaxy’nin buna karşılık olarak retina tarama özelliği koyacak mı soruları gündeme geldi.Retina taraması için uzmanlar henüz erken olduğunu düşünüyor.Retina teknolojisinin gelmesi için en az 5 yıllık bir çalışma gerektiği yönünde demeçler veriyorlar.

Teknoscrool.com olarak en son çıkan özellikleri size yazmak istedik.Batarya konusunda 3500 mAh’lık bir batarya gerçekten çok güzel kapasite diyebiliriz.Kısa gidenBir çok teknoloji uzmanında hem fikir olduğu bu özellikler gerçekten çok etkileyici gözükmektedir.Özellikle microSD kart desteği olması yönünde baskılar var.Önceki modellerde olmadığı için bir çok tepki almıştı.Bakalım Galaxy S7’de microSD kart desteği olacak mı bunu yakın zamanda göreceğiz.

Resmi olmayan Galaxy S7 özellikleri

5.1 inç, 1440 x 2650 çözünürlük sunan Super Amoled ekran

– Samsung Exynos 8890 ve Qualcomm Snapdragon 820 işlemcileri

– 4GB RAM

– 4K çekim yetenekleri geliştirilmiş, çift led flash ışıklı 25MP ana kamera

– 8MP ön kamera

– 3500mAh pil

– 16, 32 ve 64GB dahili depolama + microSD kart desteği.

Galaxy S7 özellikleri nasıl olabileceği konusunda yorumlarınızı bekliyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy S7 ne zaman çıkacak?

Samsun Galaxy S7 ne zaman tanıtılacak?

samsung

Samsun akıllı telefon kullanıcıları heyecanla galaxy s7 modelini beklemektedir.Galaxy S7’nin nasıl bir tasarım ve nasıl bir donanıma sahip olacağına dair bir çok dedikodular çıkmaya başladı.Galaxy S6’ya göre çok fazla bir donanım olarak üstünlük sağlamıyacak fakat sağlamlık olarak daha başarılı bir akıllı telefon olacağı konuşulan konular arasında.

Ayrıca Galaxy S7‘nin ne zaman tanıtılacağına dair söylentiler çıkmaya devam ederken son çıkan haberlere göre 22 şubat 2016 günü tanıtılacağı söyleniyor.Tabi bu tarih resmi olarak açıklanmadı fakat yurt dışında bu tarihe kesin gözüyle bakılmaktadır.

Galaxy S7 hakkında detaylar çıktıkça sizlere bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Saçmalamaya başladılar: Galaxy S7 özellikleri güya çıkmış

Google arama motoru çöplüğe döndü

galaxy s7

Teknoloji dünyası o kadar çok gelişmeye devam ediyor ki artık akıllı telefonların hızına kimse yetişemez oldu.Öyle ki Samsung henüz galaxy s6 edge ve galaxy s6 yeni tanıtmasına rağmen internette galaxy s7 özellikleri böyle olacak v.s. diye yalan haberler gezmektedir.

Bu haberleri yapan internet siteleri ise anlamsız içerik ve sağdan soldan duyulanları toparlayarak galaxy s7 hakkında herhangi bir nokta kadar içerik olmamasına rağmen hemen haberlerini yapmaya başlamışlar.Arama motoruda artık o kadar saçma atmasyon teknoloji haberleri ile dolduki artık giriş yapanlar sitelerin adreslerini bile ezberledi.O siteler pas geçiyor. Galaxy S7 2016 yılında çıkacak.

Fakat şu an herhangi bir galaxy s7 haberleri yoktur.Bu tarz haber içerikleri tamamen şişirme yada atmasyon olarak gözüküyor.