Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy S7 problemleri ve çözümleri

Her ne kadar Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge mükemmel telefonlar olsa da, her elektronik ürün gibi onlarda da belli başlı hatalar-problemler bulunuyor. Hiçbir akıllı telefon kusursuz değil fakat neyse ki bunların pek çoğu için çözüm mevcut.

galaxy s7 sorunları

Samsung Galaxy S7 ses bozulması-cızırtısı

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde görülen en büyük sorunlardan biri de seste yaşanan cızırtılar.  Bunun belli başlı sebepleri olabilir.

* Eğer telefonu suya düşürdükten sonra müzik dinlemeye çalışıyorsanız, önce hoparlörlerin tamamen kurduğundan emin olun. Evet, Samsung Galaxy S7 suya dayanıklı fakat ıslak hoparlörlerle müzik dinlemek yine de sorun yaşatacaktır.

* Hoparlör ızgaralarını kuruduktan sonra iki kere kontrol edin ve sese sıkıntı yaratabilecek bir durum olmadığına emin olun.

* Bir yandan da yazılımsal sorun olabilir. Telefonunuzun ayarlar menüsünden ses sekmesini açın ve ayarları varsayılana döndürmeyi deneyin.

Samsung Galaxy S7 yeşil ekran sorunu

Eğer ekranınız yeşile döndüyse, bunla yüzleşen tek kişi değilsiniz. Başka kişiler de Samsung Galaxy S7 ve Edge modellerinde yeşil ekran sorunu yaşadılar ve bu durum genelde ekranın ışığının hep açık tutulduğu telefonlarda oluşuyor.

İlk önce ayarlar sekmesinden telefonun AMOLED ekran seçeneklerini değiştirmeyi deneyin fakat sorun devam ederse, Samsung Teknik Destek’e başvurmaktan başka çareniz yok.

Samsung Galaxy S7 siyah ekranda kalması

Yine bazı Samsung Galaxy S7 kullanıcılarının telefonları siyah ekranda kalıyor ve bir işlem yapamıyorlar. Bu sorunu geçici olarak düzeltmek için telefonu yeniden başlatabilirsiniz fakat tekrarlaması hâlinde yine teknik desteğe başvurmanızı öneririz.

Samsung Galaxy S7 Wi-Fi bağlantının kopması

Samsung Galaxy S7’de sık sık Wi-Fi kopması sorunu yaşıyorsanız, önce Bluetooth’u kapamayı deneyin, ardından da telefonunuzun yazılım güncellemelerini kontrol edin. Eğer uygun güncellemeniz varsa, bunu indirerek sorunu çözebilirsiniz.

Aynı zamanda ayarlar sekmesinden telefonunuzun bağlantı ayarlarını yeniden yüklemek de sorunu çözebilir. Eğer problem devam ederse, modeminizin güncel olduğundan emin olun.

Samsung Galaxy S7 kamera başarısız hatası

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’de mükemmel kameralar olsa da, bazı kullanıcıların karşısına kamera uygulamasını açarken ‘Kamera Başarısız’ uyarısı çıkıyor. Bunun en basit çözümü telefonu yeniden başlatmak fakat sonuca ulaşamazsanız, kamera uygulamasının önbelleğini silebilirsiniz.

Bunun için Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama Yöneticisi yolunu izleyin ve kamera uygulamasını açarak önbelleği silin.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu