Donanım Haberleri

Facebook uygulaması kaldırırsanız yüzde 20 şarj artıyor

Günümüzde artık akıllı telefonlar 24 saat geçemeden şarja takılıyor.Hatta bir çok kişi telefonlarını günde 2 kez şarj etmek zorunda kalıyor.

Akıllı telefonların en büyük dezavantajlarından bir tanesi ise malesef şarj süreleridir.Ne kadar teknoloji gelişse de şarj süreleri bir türlü uzamıyor.Telefonlarda şarj sürelerini artırmak için hemen hemen her gün yeni teknikler sunulmaktadır.Son olarak facebook uygulamasını kaldırmak yüzde 20 oranında şarj süresinin arttığı söylenmektedir.Mantık olarak tabiki şarj süresi uzayacak.Nedeni ise Facebook uygulaması telefonlarda en aktif kullanılan bir uygulamadır.

Facebook’ta neler yaşanmış diye her seferinde giriş yaptığımızda 3G mobil veriyi kullanıyoruz ve mobil veri bağlantısı en çok şarj götüren kısımdır.Uygulama olmayınca şarj tabiki uzun gidecek fakat facebook uygulamasını sırf şarjı yüzde 20 oranında uzun gitsin diye kaldırabilecek varmı?

Facebook uygulamasını kullanan ziyaretçilerimize soruyoruz? Facebook uygulamasını şarj süresini artırmak için kaldırmayı düşünür müsünüz?

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu