Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Çok çabuk şarj bitiyor! Şarj süresini uzatma yöntemleri

Bir ziyaretçimiz bize Samsung Galaxy J7 Prime modelini aldığını ve şarj konusunda sıkıntılar yaşadığını dile getirmiştir.

Günde 2-3 kez şarja taktığı zamanlar olduğu için artık şarj süresinin nasıl uzatabileceği konusunda yardım istemiştir.Bildiğiniz üzere akıllı telefonların en büyük dezavantajlarından bir tanesi ise şarj sürelerinin az gitmesidir.Bazı yapılacak püf noktalar ile şarj süresini uzatabilirsiniz.Bizde size bazı ipuçlar vermek istedik.

İlk olarak telefonunuzu Smart Manager’ı kullanarak cihazı optimize edebilirsiniz.

Cihazı kullanmadığınız zamanlarda güç tuşuna basarak uyku modunda tutabilirsiniz.Telefonu eğer uyku modunu ayarlamadıysanız telefon sürekli açık kalacaktır ve çok şarj harcayaktır.

Eğer telefona uzun bir süre kullanmayacaksanız güç tasarrufu modunu etkinleştirin.Bu sayede baya bir süre tasarruf sağlayabilirsiniz.Güç tasarruf modu birçok özelliği kısıtladığı için az şarj harcamaktadır.Örneğin gece yatarken güç tasarruf modunu etkinleştirebilirsiniz.

Gereksiz uygulamaları kapatabilirsiniz.Arka planda açık kalan uygulamalar ekstradan şarj tüketmektedir.

Kullanmadığınızda Bluetooth özelliğini devre dışı bırakın.Bluetooth özelliğinin devamlı açık olmasının size bir faydası olmayacaktır.

Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.Özellikle dışarı çıktığınızda Wi-Fi bağlantınız açık kalmaktadır.Arka planda açık kaldığınız için farkında olmayacaksınız ve şarj süreniz azalacaktır.

E-posta gibi senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.Arka ışık süresini azaltın.

Ekran parlaklığını azaltın

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 7 kullanımda şarj süresi uzatmak için püf noktalar

Samsung Galaxy Note 7 şarj süresini uzatmak istiyorsanız işte size önemli notlar.

galaxy note 7 şarj süresini artırma

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli olan Note 7 tanıtıldıktan sonra birçok kişi bu telefonun hem özellikleri hem tasarımını çok beğendi.Samsung Galaxy Note 7 alan bir kullanıcımız bize şarj süresini nasıl artırabileceği konusunda destek istemiştir.AKıllı telefonların en büyük sorunlarından bir tanesi ise kesinlikle şarj sürelerini kısa gitmesidir.Aşağıdak yazılı olanları yaparsanız şarj süresinizde gözle görülür bir şekilde artış yaşayacaksınız.

Şarjdan tasarruf etmek istiyorsanız en etkili yöntem kesinlikle Mobil veri bağlantınızı ihtiyacınız olduğu zaman kullanmak olacaktır.Mobil veri bağlantısını sadece ihtiyacınız olduğunda açın ve işiniz bittiğinde kapatınız.Telefonun şarj süresinin değiştiğini çok fazla göreceksiniz.

Cihazınız pil gücünü muhafaza etmenize yardım edecek çeşitli seçenekler sunar.

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• E-posta gibi senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu
devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın.

Kategoriler
Donanım Haberleri

Facebook uygulaması kaldırırsanız yüzde 20 şarj artıyor

Günümüzde artık akıllı telefonlar 24 saat geçemeden şarja takılıyor.Hatta bir çok kişi telefonlarını günde 2 kez şarj etmek zorunda kalıyor.

Akıllı telefonların en büyük dezavantajlarından bir tanesi ise malesef şarj süreleridir.Ne kadar teknoloji gelişse de şarj süreleri bir türlü uzamıyor.Telefonlarda şarj sürelerini artırmak için hemen hemen her gün yeni teknikler sunulmaktadır.Son olarak facebook uygulamasını kaldırmak yüzde 20 oranında şarj süresinin arttığı söylenmektedir.Mantık olarak tabiki şarj süresi uzayacak.Nedeni ise Facebook uygulaması telefonlarda en aktif kullanılan bir uygulamadır.

Facebook’ta neler yaşanmış diye her seferinde giriş yaptığımızda 3G mobil veriyi kullanıyoruz ve mobil veri bağlantısı en çok şarj götüren kısımdır.Uygulama olmayınca şarj tabiki uzun gidecek fakat facebook uygulamasını sırf şarjı yüzde 20 oranında uzun gitsin diye kaldırabilecek varmı?

Facebook uygulamasını kullanan ziyaretçilerimize soruyoruz? Facebook uygulamasını şarj süresini artırmak için kaldırmayı düşünür müsünüz?